وزیر دفاع ترکیه با تاکید بر آنکه مراکز نظارتی خود را در سوریه تخلیه نمی کنیم، گفت: نیروهای ما در پایگاه‌های نظارتی در ادلب در حالت آماده‌باش هستند. اگر به هر شکلی حمله یا تیراندازی تحریک‌آمیز صورت بگیرد بدون تردید واکنش نشان می‌دهیم.

خلوصی آکار این سخنان را در جلسه‌ای که با ژنرال یاشار گولر فرمانده ارتش و فرماندهان نیروی هوایی، زمینی، دریایی و ژاندارمری ترکیه در استان هاتای در مرز سوریه تشکیل شده بود بر زبان آورد.

آکار در این جلسه درباره تحولات شمال سوریه گفت: نیروهای ما در پایگاه‌های نظارتی در حالت آماده‌باش هستند. اگر به هر شکلی حمله یا تیراندازی تحریک‌آمیزی (علیه این پایگاه ها) صورت بگیرد، بدون تردید واکنش متقابل انجام خواهیم داد.

وی با اشاره به توافق آنکارا-مسکو درباره ادلب، از روسیه خواست تا به تعهدات خود پایبند باشد و افزود: هرگز ۱۲ مرکز دیده‌بانی خود در ادلب را که نیروهای ما برای برقراری آتش بس در آنجا فعالیت دارند تخلیه نخواهیم کرد.

خلوصی آکار درباره طرح اعزام نیروی نظامی به لیبی نیز اظهار داشت: ارتش ما برای دفاع از حقوق و منافع کشورمان در هر جایی که لازم باشد؛ در داخل و خارج، آماده انجام ماموریت است.

وزیر دفاع ملی و فرماندهان ارتش ترکیه پس از این نشست، از یگان‌های مستقر در نقطه صفر مرزی با سوریه بازدید کردند.