شهردار تبریز گفت: از تمام شهروندان، تیم های فوتبال و تمام محققینی که اسناد و مدارک مرتبط با فوتبال در اختیار دارند درخواست می کنم این اقلام را به موزه فوتبال ارائه کنند تا با نام خودشان در معرض دید عموم قرار گیرد.

به گزارش توران به نقل از شهریار، ایرج شهین باهر در مراسم افتتاح ساختمان جدید موزه فوتبال آذربایجان گفت: این موزه برای نخستین بار در تاریخ ورزش ایران بنیان گذاری شده و اولینی دیگر برای شهر تبریز است.

او با اشاره به اهمیت و جایگاه ورزش و به ویژه فوتبال در میان جوانان و خانواده های ایرانی و آذربایجانی، اظهار داشت: این امر باعث حضور پر شور این خانواده ها در محل موزه فوتبال آذربایجان خواهد بود.

باهر علاقمندی شهروندان ورزش دوست تبریز به دو تیم تراکتورسازی و ماشین سازی را محرک و عاملی موثر برای تاسیس این موزه خواند و اظهار داشت: این موزه می تواند به یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری استان بدل شود.

وی همچنین از پیشکسوتان و باشگاه های فوتبال تبریز و آذربایجان درخواست کرد: اسناد، مدارک، تصاویر و جام های خود را که عمدتا در دفاتر کار هستند برای نگهداری و نمایش به عموم علاقه مندان به موزه فوتبال شهرداری تحویل دهند.

او افزود: با این کمک می توانیم شاهد افزایش غنا و محتوای این موزه منحصر به فرد باشیم