استاندار آذربایجان شرقی گفت: عملیات ساخت مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب تبریز با تخصیص اعتبارات سفر دوم رییس جمهور به استان در خرداد ماه امسال شتاب گرفته است.

عابدین خرم روز یکشنبه در بازدید از مراحل ساخت مدول دوم تصفیه‌خانه فاضلاب کلانشهر تبریز، از روند تکمیل تصفیه‌خانه و اجرای آن طبق برنامه‌ریزی اظهار رضایت و ساخت این مجموعه را در راستای رفع نیازهای کلانشهر تبریز و خدمت به مردم این شهر و تامین قسمتی از آب دریاچه ارومیه مهم عنوان کرد.

وی با اشاره به اهمیت ایجاد تاسیسات جمع آوری و دفع بهداشتی فاضلاب در استان اضافه کرد: هم پیمانکار طرح ساخت مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب تبریز و هم مدیران مربوطه به صورت جدی پیگیر هستند و تا چند ماه آینده فاز مایع این تصفیه خانه افتتاح خواهد شد.
استاندار آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: این طرح یکی از اتفاقات مهم استان محسوب می شود که در جریان سفر دوم رییس جمهور اعتبارات لازم به آن تخصیص یافته است و با اتمام آن پساب تصفیه شده برای احیای دریاچه ارومیه رها سازی می شود.
وی با اشاره به اختصاص ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار به این طرح توسط دولت سیزدهم از پیمانکار خواست که با تسریع در ارایه صورت وضعیت های مالی و دریافت و هزینه همه این اعتبار برای اتمام تصفیه خانه در حداقل زمان ممکن تلاش کند و فصل کاری را از دست ندهد.
استاندار آذربایجان شرقی در ادامه در بازدید از ایستگاه پمپاژ آب و مخزن مادر کلانشهر تبریز ضمن تاکید بر رفع به موقع حوادث و اتفاقات شبکه توزیع آب، خواستار جلوگیری از ایجاد خلاء در خدمات رسانی به مردم شد و دستورات ویژه ای در این خصوص صادر کرد. 
به دنبال خشک شدن سد نهند و به منظور تامین آب مناطق متاثر از این سد در مناطق شمالی تبریز ، نسبت به احداث ایستگاه پمپاژ آب با ظرفیت پمپاژ ۴۰ لیتر بر ثانیه و به طول ۸.۵ کیلومتر که ۵۰درصد مناطق ولی امر و شهرک های فرشته شمالی و جنوبی ، نصر، رشدیه و باغمیشه را تحت پوشش قرار داده است، اقدام شد.