"هملت عیسی خانلی" رییس دانشگاه "خزر" جمهوری آذربایجان برای توسعه روابط علمی و فناوری با دانشگاههای جمهوری اسلامی ایران ابراز علاقه مندی کرد .

در نشست شورای مدیران دانشگاه خزر ، سفر اخیر عیسی خانلی به ایران  و گسترش همکاری این دانشگاه با دانشگاههای جمهوری اسلامی مورد بررسی قرار گرفت .

عیسی خانلی در سخنانی در این نشست گفت: با وجود این که دانشگاه خزر همکاری های گسترده با دانشگاههای اروپا و ترکیه دارد ، ارتباط و  تعاملات با دانشگاههای ایران رضایت بخش نبوده و باید در این زمینه اقدام شود .

رییس دانشگاه خزر همچنین برقراری ارتباط سه جانبه میان دانشگاههای جمهوری آذربایجان ، ایران و ترکیه را امکان پذیر دانست و افزود که تحقق این  مهم می تواند نتایج خوبی داشته باشد .

وی در این نشست همچنین خواستار تهیه برنامه ای برای توسعه روابط با دانشگاههای جمهوری اسلامی ایران شد.

دانشگاه خزر اولین دانشگاه خصوصی در سال ۱۹۹۱  میلادی در جمهوری آذربایجان تاسیس شده و  برنامه‌های تحصیلی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در آن اجرا می‌شود.

دانشگاه خزر حدود ۲۵۰ استاد و هیئت علمی دارد که بسیاری از آن‌ها در کشورهای غربی و نیز برخی کشورهای همسایه مانند ترکیه، ایران و روسیه تحصیل کرده یا آموزش دیده‌اند و در حال حاضر رشته های مهندسی عمران ، مهندسی کامپیوتر ، علوم کامپیوتر ، الکترونیک و مخابرات  ، مهندسی نفت و گاز ، شیمی و مهندسی شیمی ، مهندسی زیستی پزشکی ، تجربه و تحلیل کاربردی ، مدیریت بازرگانی ، اقتصاد عمومی ، بازریابی ، حسابداری و حسابرسی ، سیاست مالی و  مدیریت پروژه فعال است .