طراحی و پراکندگی فضاهای سبز همواره یکی از دغدغه های مدیریت شهری بوده و شهرداری تبریز مصمم است در این حوزه برنامه ها و ایده هایی موثر به کار گیرد.

به گزارش پایگاه خبری توران، رسول موسایی قائم مقام شهردار تبریز امروز در حاشیه دومین همایش بین المللی شهر سبز و تغییرات اقلیمی که در دانشکده کشاورزی دانشگاه تبریز برگزار شد در گفتگو با خبرنگار شهریار با بیان مطلب فوق، گفت: با توجه به اینکه موضوع همایش برگزار شده امروز، در ارتباط با فضای سبز و تغییرات اقلیمی بود و تاثیر این موضوع در مدیریت شهری به عنوان چالشی که در حوزه مدیریت شهری مطرح بود، ارتباط کاملی با ماموریت های مدیریت شهری و شهرداری تبریز داشت و بنابراین واحدهای مرتبط شهرداری تبریز از جمله سازمان عون بن علی و سازمان پارک های شهرداری تبریز در این همایش مشارکت داشتند.

او ادامه داد: بنده در سخنرانی خود به این موضوع اشاره کردم که امروز در کنار تمام چالش هایی که در شهرها وجود دارد، تغییرات اقلیمی یکی از چالش های اصلی است و در شهر تبریز که زمانی به عنوان باغ شهر ایران مطرح بود، متاسفانه توجه کافی به مقوله فضای سبز نشده است و اکنون در این خصوص مشکلاتی داریم.

قائم مقام شهردار تبریز همچنین از برنامه ریزی و بکارگیری ایده های مختلف در خصوص طراحی فضای سبز در تبریز خبر داد و گفت: دغدغه ما نه از حیث کمیت و کیفیت، که از نظر طراحی و پراکندگی فضاهای سبز است و در این راستا شهرداری تبریز مصمم است برنامه ها و ایده هایی موثر به کار بگیرد.

موسایی افزود: همراهی مجموعه دانشگاه تبریز و اساتید و صاحبنظران این حوزه می تواند در این موضوع گره گشا باشد.

او با بیان اینکه یک شهر زمانی توسعه یافته تلقی می شود که شهروندان در آن، سالم باشند و در آسایش و آرامش زندگی کنند، عنوان کرد: خیابان کشی، تونل، زیرگذر، روگذر و … صرفا نشان از توسعه نیستند و از نظر ما همگی برای آرامش و آسایش و سلامتی شهروندان ایجاد می شود.

قائم مقام شهردار تبریز گفت: تلاش ما این است که در بحث تغییرات اقلیمی از جمله پدیده های گرد و غبار، خشکی دریاچه ارومیه و … که کاملا مرتبط با ماموریت های مدیریت شهری است و می تواند با خود مشکلاتی را به همراه داشته باشد، بتوانیم گام های موثری برداریم.

موسایی یادآور شد: هر چند اعتقاد داریم که شهرداری ها از مدیریت یکپارچه برخوردار نیستند و قاعدتا همه تصمیمات در حوزه استانی و شهری نیست و سیاستگذاری کلان کشور در این ارتباط تاثیرگذار است، اما با این حال ما تلاش می کنیم که مسئولان استانی و کشوری را در این زمینه همراه کنیم و تا جایی که امکان دارد همگام با مجموعه های علمی و دانشگاهی بر مسائل و مشکلات این حوزه فائق آییم.

دومین سمپوزیوم بین المللی شهر سبز و تغییرات اقلیمی با مشارکت شهرداری تبریز امروز در محل تالار دانشکده کشاورزی دانشگاه تبریز برگزار شد و در خاتمه از تلاش ها و حمایت های ایرج شهین باهر شهردار تبریز، فریدون بابایی اقدم رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تبریز، رسول موسایی قائم مقام شهردار، مظفر سلیمانی معاون امور مالی اقتصادی شهرداری تبریز و شمس الله فیروزیان مدیرعامل سازمان عون بن علی تقدیر شد.