مدیرعامل باشگاه تراکتور گفت: براساس نظر مالک باشگاه، بهترین کمپ کشور ترکیه برای برای برگزاری اردوی آماده‌سازی این تیم رزرو می‌شود.

هوشنگ نصیرزاده روز پنجشنبه در گفت‌وگویی در رابطه با نقل و انتقالات تیم، اظهار داشت: «پاکو خمز» پیش از سفر به کشورش، لیستی از بازیکنان مورد نیاز را به باشگاه ارائه داده است. ما نیز کمیته نقل و انتقالات بازیکنان داخلی را به ریاست الیاسی رییس هیئت مدیره باشگاه، تشکیل دادیم و مذاکرات براساس لیست خمز انجام می‌شود.

وی ادامه داد: برخی از بازیکنان حاضر در لیست خمز، تحت قرارداد باشگاه‌های مطرح هستند و طبیعی است که تیم‌های مدعی به هیچ وجه نمی‌خواهند بازیکنان تأثیرگذارشان را از دست بدهند و از سوی دیگر، مذاکره با بازیکنان دارای قرارداد، تخلف است.

افزایش وسواس و قدرت مانور باشگاه‌ها در انتخاب بازیکن

نصیرزاده با اشاره به قوانین جدید نقل و انتقالات، خاطرنشان کرد: هفت بازیکن از لیست تیم‌ها کاهش یافته که به همین دلیل بیش از یکصد بازیکن در لیگ بیست و سوم بدون تیم می‌مانند و باید فوتبالشان را در لیگ‌های پایین‌تر ادامه دهند. پیش از این بازیکنان در انتخاب تیم‌شان قدرت چانه‌زنی و وسواس بیشتری داشتند؛ اما با اجرای قوانین جدید، دست باشگاه‌ها در انتخاب بازیکنان بازتر شده است.

منتظر تصمیم نهایی اخباری هستیم

وی در رابطه با وضعیت تمدید قرارداد «محمدرضا اخباری»، توضیح داد: چندین بار با اخباری مذاکره کردیم و رقم پیشنهادی باشگاه به این بازیکن در مقایسه با فصل گذشته، بسیار خوب است. اخباری از لحاظ تجربه و جایگاهش در تیم، یک بازیکن چند منظوره است. این بازیکن به دلیل تسلط به زبان انگلیسی رابطه خوبی با بازیکنان خارجی تیم نیز دارد. همچنین با توجه به اتمام قرارداد «مهدی کیانی» اسطوره ارزشمند باشگاه، اخباری می‌تواند نقش مهمی در فصل آینده ایفا کند.

مدیرعامل باشگاه تراکتور ادامه داد: ما تمامی موارد فوق را به اخباری انتقال داده‌ایم و از طرفی دیگر به این موضوع واقف هستیم که هر بازیکن حق دارد در مورد منافع و آینده خود تصمیم گیری کند و همه چیز به تصمیم اخباری بستگی دارد. معتقدیم این بازیکن باید خودش انتخاب کند که در تراکتور موفق می‌شود و یا در تیم دیگری. اخباری باید تمامی جوانب موضوع را بسنجد و بهترین تصمیم را برای آینده‌اش اتخاذ کند.

اسدی می‌خواهد لژیونر شود

نصیرزاده در خصوص شرایط تمدید قرارداد «رضا اسدی»، گفت: اسدی فصل بسیار موفقی را در تراکتور پشت سر گذاشته و از اینجا به تیم ملی رسید و آماده تمدید قرارداد هستیم و حتی پیش‌نویس قرارداد جدید را ارسال کردیم. اسدی مذاکره با تراکتور را به کارگزار خود ارجاع داده است. براساس اظهار نظر کارگزار رضا اسدی، این بازیکن به دنبال لژیونر شدن است و اولویت او ادامه فوتبال در خارج از کشور است. همچنین بنا به گفته خودش، اگر در ایران بماند، فقط برای تراکتور بازی خواهد کرد.

وی ادامه داد: همچنان امیدوار به تمدید قرارداد اسدی هستیم و معتقدیم او نیز همچون اکثر بازیکنان مطرح، تصمیم‌گیری در خصوص آینده‌اش را به روزهای آتی موکول کرده است.

جذب بازیکن صرفاً براساس لیست خِمز

مدیرعامل باشگاه تراکتور با تأکید بر اینکه تمامی بازیکنان براساس لیست خمز جذب خواهند شد، بیان کرد: همگی باید به لیست سرمربی تیم احترام بگذاریم. مطمئن باشید اجازه نمی‌دهیم بازیکنی به خمز تحمیل شود. شرایط نقل و انتقالات به گونه‌ای است که نمی‌توان شفاف صحبت کرد و هرگونه اقدام عجولانه به ضرر باشگاه تمام خواهد شد. هیچ‌گونه نگرانی بابت نقل و انتقالات وجود ندارد و مذاکرات با بازیکنان مدنظر به خوبی پیش می‌رود که پس از توافق کامل و امضای قرارداد، از طریق رسانه رسمی باشگاه اطلاع‌رسانی خواهد شد.

نصیرزاده در رابطه با روند جذب بازیکنان خارجی، اظهار داشت: باتوجه به نیاز تیم، خمز به دنبال جذب چندین بازیکن خارجی در پست‌های مختلف است که باشگاه در این زمینه به سرمربی تیم اختیار تام داده تا پس از انتخاب و مذاکره اولیه با بازیکنان خارجی، اسامی آنان را برای عقد قرارداد به باشگاه معرفی کند.

خمز با سه دستیار خارجی به ایران می‌آید

وی در خصوص تغییرات کادر فنی تراکتور در فصل آینده، بیان کرد: باتوجه به هماهنگی به عمل آمده، مربی دروازه‌بانان، آنالیزور و بدنساز تیم توسط خمز انتخاب شده‌ و قراردادشان نیز آماده است. قرارداد دستیاران خمز پس از حضور در ایران و پشت سر گذاشتن آزمایشات پزشکی ویژه مربیان، امضاء خواهد شد.

پایان همکاری دینکا و کاسر با تراکتور

نصیرزاده در رابطه با شرایط «آلین دینکا»، خاطرنشان کرد: دینکا طی سال‌های اخیر زحمات زیادی برای دروازه‌بانان تراکتور کشیده که جا دارد از تلاش‌های او قدردانی کنم. همکاری دینکا با باشگاه به پایان رسیده و او به عنوان مربی دروازه‌بانان تیم ملی به کارش ادامه خواهد داد.

وی با قدردانی از زحمات «مارکو کاسر» مربی بدنساز فصل پیش تیم، گفت: باتوجه به رایزنی‌های انجام شده، کاسر فصل آینده به یکی از تیم‌های لیگ برتری منتقل می‌شود.

مدیرعامل باشگاه تراکتور با اشاره به برنامه‌ زمان‌بندی آغاز لیگ بیست و سوم، توضیح داد: براساس اخبار واصله، لیگ برتر از ۱۲ مرداد ماه استارت می‌خورد. اعضای تیم پس از پنج روز تمرین در تبریز، به منظور برپایی اردوی آماده‌سازی پیش فصل، با پرواز اختصاصی، راهی کمپ مدنظر در کشور ترکیه می‌شوند.

انتخاب بهترین کمپ ترکیه برای اردوی تراکتور

وی با اشاره به بازدید نمایندگان باشگاه از کمپ‌های کشور ترکیه، بیان کرد: «محمد نصرتی» به همراه مدیر اجرایی باشگاه از ۱۱ کمپ ورزشی کشور ترکیه در شهرهای استانبول، آنکارا و ازمیر بازدید کرده و گزارش بررسی‌های خود را به باشگاه اعلام کردند و براساس نظر زنوزی، قرارداد بهترین کمپ ترکیه، روز شنبه منعقد خواهد شد.

پیگیری تکمیل استخر باشگاه تا آغاز فصل جدید

نصیرزاده با تأکید بر اینکه تراکتور بهترین امکانات سخت افزاری را در بین تیم‌های ایرانی دارد، اعلام کرد: خوشبختانه با مساعدت مالک باشگاه، تجهیزات بدنسازی و تمرینی مورد نیاز تیم از کشورهای اروپایی خریداری شده است. همچنین تکمیل پروژه استخر اختصاصی باشگاه بر اساس تصویب هیئت مدیره باشگاه با جدیت پیگیری می‌شود و امیدواریم پیش از شروع مسابقات، مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

وی با بیان اینکه تراکتور یکی از خوش حساب‌ترین تیم‌های لیگ برتر است، گفت: بدهی هنگفتی نداریم و امسال ۹۰ الی ۱۰۰ درصد قرارداد اعضای تیم پرداخت شده است که از این حیث در بین باشگاه‌های لیگ برتری پیشگام هستیم. باتوجه به نظم مالی، امکانات سخت افزاری از قبیل پرواز اختصاصی، زمین‌های چمن، هتل، باشگاه بدنسازی و …، وجود کادر فنی با دانش و حضور در لیگ قهرمانان آسیا، تراکتور یکی از بهترین تیم‌ها برای بازیکنان و مربیان است.

نصیرزاده در خصوص تغییر چمن ورزشگاه یادگار امام (ره) اظهار داشت: دولت مالک این ورزشگاه بوده و هرگونه کار عمرانی در این مجموعه برعهده وزارت ورزش و جوانان است. با این حال؛ طی تماس ستوده‌نژاد با من، دفتر باشگاه در کشور ترکیه امکان پیگیری خرید و انتقال چمن رولی را دارد. باتوجه به شرایط آب و هوایی تبریز، کارشناسان، چمن هیبریدی (دو منظوره) که در ورزشگاه‌های مطرح دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد را پیشنهاد دادند. اگر وزارت جهاد کشاورزی مجوز واردات چمن رولی بدون قرنطینه را صادر کند، هواپیمایی آتا آمادگی انتقال این محموله به تبریز در اسرع وقت را دارد.

وی ادامه داد: در صورت عدم صدور مجوز واردات چمن بدون قرنطینه، بذرپاشی و کاشت چمن زمان‌بر است و ممکن است بازی‌های خانگی تراکتور در هفته‌های ابتدایی لیگ آینده در استادیوم دیگری برگزار شود؛ اما اگر چمن رولی وارد شود، می‌توانیم از همان هفته اول در ورزشگاه یادگار امام میزبان باشیم. براساس قوانین، واردات هرگونه محصولات کشاورزی بدون قرنطینه، ممنوع است؛ چرا که در صورت وجود آلودگی و آفت، می‌تواند شرایط اقلیمی کل استان و منطقه را تحت تأثیر قرار دهد. این قانون در تمامی کشورها وجود دارد. به تعبیر دیگر، مادامی که وزارت جهاد کشاورزی مجوز ورود چمن رولی بدون قرنطینه را صادر نکند، نمی‌توان به اداره‌کل ورزش و جوانان ایراد گرفت. البته استاندار آذربایجان شرقی نیز شخصاً به موضوع ورود کرده و پیگیر اخذ مجوزهای لازم است.

استادیوم سردار سلیمانی با کیفیت‌ترین چمن را دارد

وی با بیان اینکه استادیوم سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی (استادیوم اختصاصی تراکتور) به جهت نگهداری مطلوب طی سال‌های اخیر، شرایط بسیار خوبی دارد، گفت: به زعم بسیاری از مربیان فوتبال، استادیوم اختصاصی تراکتور با کیفیت‌ترین چمن را در بین ورزشگاه‌های کشور دارد و مورد تأیید AFC است.

مدیرعامل باشگاه تراکتور با بیان اینکه نمایندگان AFC جهت راستی آزمایی مدارک مجوز حرفه‌ای به تبریز سفر خواهند کرد، بیان کرد: طی این سفر از ورزشگاه یادگار امام (ره) بازدید خواهند کرد و با همت اداره‌کل ورزش و جوانان استان و همکاری مسئولان استانی، نواقصات این ورزشگاه رفع می‌شود.

مسیرهای دسترسی به ورزشگاه، تجهیز و زیباسازی می‌شود

وی با بیان اینکه ورزشگاه یادگار امام ویترین شهر تبریز است، تأکید کرد: هواداران بسیاری از استان‌های مختلف و شهرستان‌های همجوار برای تماشای بازی‌های تراکتور به این استادیوم می‌آیند. طی جلسه‌ای با شهردار ورزش دوست و فوتبالی تبریز، مقرر شده مسیرهای دسترسی به ورزشگاه، تجهیز و زیباسازی شود. همچنین جهت تسهیل ورود و خروج هواداران، ساماندهی گیت‌ها نیز در دستور کار قرار دارد.

پیگیری برای تصویب طرح ملّی ساخت ورزشگاه ۱۲۰ هزار نفری

مدیرعامل باشگاه تراکتور خاطرنشان کرد: هواداران با استقبال‌شان از بازی تراکتور و سپاهان نشان دادند که ورزشگاه ۷۰ هزار نفری پاسخگوی ظرفیت تبریز و استان نیست. باشگاه نیز پیگیر تصویب و ساخت ورزشگاه ۱۲۰ هزار نفری به عنوان طرح ملی است. این ورزشگاه می‌تواند در بازی‌های ملی نیز مورد استفاده قرار گیرد.

مدیر تیم تراکتور به زودی مشخص می‌شود

وی در رابطه با احتمال تغییر مدیر تیم، خاطرنشان کرد: باتوجه به حضور تراکتور در مسابقات آسیایی، فردی خوشنام و مسلط به زبان انگلیسی و مقررات AFC به عنوان مدیر تیم معرفی خواهد شد.