رکورد تولید خودروی سمند و سورن در شرکت ایران خودروی تبریز شکسته شد.

مدیرعامل ایران خودرو تبریز روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: با تلاش و همت کارکنان، تولید سمند و سورن سایت تبریز در بهمن ماه سال جاری افزایش ۴۵ درصدی داشته و این مجموعه همراه با سایر سایت های تولیدی گروه صنعتی ایران خودرو در راستای تحقق شعار جهش تولید توانسته است از تولید سال قبل عبور کرده و رکورد جدیدی را در سال جهش تولید تحقق بخشد.

حمید حاجی زاد منصور گفت: روند تولید خودروهای سواری این شرکت از ابتدای سال تاکنون و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۴۵ درصد رشد نشان می دهد و سیاست‌های راهبردی گروه صنعتی ایران خودرو، برنامه‌ریزی، تامین به موقع قطعات، استفاده مناسب از ظرفیت‌های تولید و پشتیبانی به موقع باعث شده است شرکت ایران خودرو تبریز بتواند ضمن تحقق جهش تولید، در روزهای پایانی سال جاری، از رکورد تولید سال ۹۸ عبور کند.

وی افزود: با وجود بحران شیوع کرونا و تاثیر بر فعالیت شرکت ایران خودرو تبریز که منجر به عدم تولید خودرو در اوایل سال جاری شد، ایران خودرو تبریز توانست با تلاش مضاعف کارکنان در بهمن ماه سال جاری بیش از ۵۵ هزار خودروی سمند و سورن تولید کند که این تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل افزایش قابل توجهی داشته است. 

مدیرعامل ایران خودرو تبریز افزود: دستیابی به تیراژ تولید روزانه ۴۰۰ دستگاه انواع خودروی سواری در روز تا پایان سال جاری همزمان با ارتقاء کیفی محصول، بخشی از برنامه ریزی کوتاه مدتی است که در حوزه تولید این سایت خودوریی عملیاتی شده است.

وی تاکید کرد: در راستای تحقق اهداف تولیدی شرکت پاداش رکورد تولید در سه گروه ستادی، پشتیبانی و تولیدی پرداخت شده است.

حاجی زاد منصور خاطرنشان کرد: هم اکنون روند تولید خودرو در ایران خودرو تبریز افزایشی بوده که با توجه به ایام کاری باقی مانده سال انتظار می رود برنامه تولید این سایت به طور کامل محقق شود.

مدیرعامل ایران خودرو تبریز در رابطه با آمار تولید سالانه این شرکت در سال جاری گفت: امسال  ۷۵ هزار خودرو در این شرکت تولید می شود که از این تعداد یک سوم آن به تولید سورن EF۷ و دو محصول جدید ارتقایافته پلتفرم سمند یعنی سمند سال  و سورن پلاس اختصاص خواهد یافت.

وی در رابطه با خبری که به تازگی توسط بعضی از رسانه های محلی مبنی بر عدم فعالیت کارکنان خط تولید این سایت گفت: هم اکنون تمامی خطوط مونتاژ ایران خودرو تبریز در حال فعالیت می باشد و تولید خودرو همچنان در حال انجام است.