رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی با بیان اینکه تبریز پس از تهران دومین شهر برج‌ساز و بلندمرتبه ساز کشور است، گفت: این صنعت ده‌ها هزار نفر را در استان مشغول به‌کار کرده و با نظارت و مهندسی، موجب استحکام بناها و استانداردسازی و همچنین کمتر شدن خطرات احتمالی زلزله شده است.

علی طوماری در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان، با اشاره به انتخاب اعضای جدید هیات رئیسه سازمان، ادامه داد: اعضای جدید هیات رئیسه سازمان همانند دوره‌های قبل تلاش خواهند کرد تا ارتقای جایگاه مهندسی استان و نیز افزایش سطح آگاهی مردم را در اولویت کاری خود قرار دهند.

وی ادامه داد: عملکرد سازمان در حوزه فنی و مهندسی و ارایه خدمات در شان مردم استان یکی از اهداف اصلی اعضای هیأت مدیره و هیات رئیسه سازمان است.

طوماری، موضوع ایجاد شفافیت و ارتباط صادقانه با اعضای سازمان را از مهمترین شاخصه‌های هیأت مدیره دوره هشتم هیأت مدیره و تنها راه مقبولیت در بین اعضای سازمان عنوان کرد.

 وی با ارائه گزارشی از عملکرد این سازمان در طول دو سال دوره هشتم، اظهار کرد: آذربایجان‌شرقی پس از تهران بیشترین مهندس را با تعداد بیش از۳۲۰۰۰ نفر در همه رشته‌ها دارا بوده و وجود مراکز علمی، فنی، دانشگاهی و نیروی انسانی متخصص و کاردان موجب رونق صنعت ساختمان‌سازی در استان شده است.