رئیس کمیسیون نظارت، تحقیق و ارزیابی شورای اسلامی شهر تبریز با انتقاد از پایین بودن سرانه مطالعه شهروندان، گفت: سرانه مطالعه برای شهروندان تبریزی در حدود ۱۵ دقیقه در روز بوده، در حالی که میانگین کشوری حدود ۲۰ دقیقه است.

فرج قلیزاده در جلسه بررسی املاک شهرداری منطقه ۲، با بیان اینکه تیراژ متوسط چاپ کتاب در آلمان حدود ۱۵۰ هزار جلد و در کشور تاجیکستان ۵۰ هزار جلد است، افزود: با هماهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و اعمال تخفیف‌های ۳۰ درصدی، در تلاش برای بالابردن سرانه مطالعه در تبریز هستیم.

وی از شهرداران مناطق نیز خواست با برگزاری مسابقه در بین شهروندان و در بین اهالی ساکن در مجتمع‌ها، برای افزایش سرانه مطالعه در جامعه شهری تلاش کنند.

وی از مدیران شهری خواستار ثبت هرچه سریع‌تر املاک متعلق به شهرداری و شناسایی بقیه املاک شد و گفت: با توجه به دسترسی عده‌ای از افراد سودجو به تکنولوژی روز، مدیران شهری برای خلع ید این افراد باید هرچه سریع‌تر برای حفظ  حق و حقوق سازمان شهرداری، با درنظر گرفتن اولویت‌ها وارد عمل شوند و این املاک را شناسایی کنند.

قلی‌زاده در ادامه افزود: هدف از برگزاری چنین جلسات و راستی آزمایی‌ها، رفع احتمالی برخی خطاها، نظارت و سیاستگزاری برای رسیدن به اهداف شهرداری است.

وی همچنین با توجه به جمعیت ساکن در حوزه شهرداری منطقه ۲ تبریز بر ضرورت افزایش ایستگاه‌های آتش نشانی و اماکن ورزشی در سطح حوزه این منطقه، تاکید کرد.