کارشناس فوتبال ایران گفت: در فوتبال نیاز به یک رنسانس داریم و باید طرحی‌نو اجرا شود تا در میان اخبار و خسارت های وحشتناک از این رشته، خبر خوبی نیز بشنویم.

فوتبال ایران روزهای حساسی را سپری می‌کند چرا که کاندیداهای ریاست فدراسیون فوتبال این روزها با حضور در ساختمان سئول برای ریاست فدراسیون فوتبال ثبت نام می‌کنند تا برای چهار سال آتی زمام هدایت فوتبال ایران را عهده‌دار شوند.

در همین راستا «امیر حاج‌رضایی» روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا در مورد حال و روز فوتبال ایران صحبت‌هایی انجام دادکه در زیر می‌خوانید:

شرایط فوتبال ایران نامطلوب است

شرایط فوتبال کشورمان را با توجه به داشته‌ها نامطلوب می‌بینم. چندین سال پیش کنفدراسیون فوتبال آسیا AFC به صورت مستند اعلام کرد که از نظر نیروی فوتبالی و استعدادی، فوتبال ایران در سطح قاره کهن با اختلاف در رده اول قرار دارد و کشورهای عراق و کره‌جنوبی در رده بعدی هستند. این مستند است اما ما امروزه در جایگاه واقعی‌مان قرار نداریم.

شکست‌ها را گردن عامل نامرئی می‌اندازیم

 فوتبال ما باید در قله فوتبال آسیا باشد و مردم انتظار دارند؛ اما همیشه  عادت داریم  ناکامی‌ها را گردن عامل نامرئی می‌اندازیم. در جایگاه واقعی خود در فوتبال آسیا نیستیم و باید این موضوع را بپذیریم.

مدیریت ناکارآمد عامل اصلی اوضاع فعلی فوتبال

سه عامل اصلی در موفقیت وجود دارد. مدیریت،  برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری. زمانی که مدیریت ناکارآمد باشد سایر عوامل تحت‌تاثیر قرار می‌گیرد. بدون هیچ تردیدی فوتبال ما بزرگترین ضربه را از مدیریت ناکارآمد خورده است.

در فوتبال نیاز به رنسانس داریم

اگر بخواهیم از دید جامع‌تری نگاه کنیم فوتبال ما به یک رنسانس نیاز دارد. اینکه تنها یک مدیر تغییر کند شرایط درست نمی‌شود بلکه فوتبال ما باید پاکسازی شود و دوباره از نو ساخته شود.

تبعات وحشتناکی گریبان فوتبال ما را گرفته است

الان همه ارگان‌های فوتبال ما دچار مشکل است. باشگاه‌ها به خاطر دریافت حقشان (بلیت‌فروشی و حق پخش تلویزیونی) معترض هستند. همه به داوری‌ها اعتراض دارند. باید به یک مربی ناکارآمد خسارت وحشتناک پرداخت کنیم. این پول از کجا باید پرداخت شود؟ چرا در هیچ پرونده‌ای در فیفا و AFC نمی‌توانیم پیروز شویم. این تبعات وحشتناکی است که گریبان فوتبال ما را گرفته است.

به جایی رسیدیم که روی فدراسیون اعلامیه مزایده می‌چسبانند

چرا ما باید به اینجا برسیم که اعلامیه مزایده به دَرِ فدراسیون فوتبال بچسبانند. این شرایط در دنیا برای فوتبال ما زشت است. فوتبال ما به یک قصه‌گو نیاز دارد تا بیاید این داستان را هر شب برای مردم بگوید که چه به روز این ورزش آوردند.

انتخابات باید شفاف باشد

چون هنوز اسامی کاندیداها نیامده نمی‌توانیم قضاوت کنیم که کدام فرد برای فدراسیون می‌تواند مفید باشد؛ اما تنها امیدوارم انتخابات در فضایی کاملا شفاف و به دور از حاشیه برگزار شود.

نیازمند اجرای طرحی‌نو در فوتبال هستیم

همانطور که اشاره کردم فوتبال کشورمان شرایط خوبی ندارد و نیازمند طرحی‌نو است. امیدوارم سرانجام در میان انبوه خبرهای بد مردم خبر خوبی نیز از این فوتبال بشنوند.

  • منبع خبر : ایرنا