استاندار آذربایجان شرقی با بیان این‌که در حال حاضر ظرفیت ناوگان اتوبوس‌رانی تبریز با جمعیت دو میلیونی آن، تنها 600 دستگاه است که نصف ظرفیت مورد نیاز است، خاطرنشان کرد: از مجموع ظرفیت موجود نیز بیش از 70 درصد فرسوده است که نیاز به نوسازی دارد.

محمدرضا پورمحمدی در نشست مشترک کمیته حمل‌ونقل و قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا که به صورت ویدئوکنفرانس با حضور وزرای کشور و راه برگزار شد، بیان کرد: مسأله ناوگان حمل‌ونقل عمومی یکی از مهم‌ترین مشکلات استان و به‌خصوص کلانشهر تبریز است.

وی بر نوسازی و افزایش ظرفیت ناوگان حمل‌ونقل عمومی استان تأکید کرد و گفت: می‌توانیم بخشی از نیاز استان در این زمینه را با استفاده از ظرفیت منطقه آزاد ارس تأمین کنیم که این امر نیازمند صدور مجوز از سوی مراجع ذی‌ربط است.

پورمحمدی همچنین خواستار افزایش سهم شهرداری تبریز از محل اوراق مشارکت دولتی برای تأمین نیازهای ناوگان حمل‌ونقل عمومی شد.

وی درخصوص آخرین وضعیت بیماری کرونا در استان نیز گفت: خوشبختانه طرح مدیریت هوشمند محدودیت‌های کرونایی در استان به خوبی و حتی بهتر از متوسط کشوری اجرا شده و از روز شنبه هیچ شهرستانی با وضعیت قرمز نخواهیم داشت.

به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، این نشست که به صورت ویدئوکنفرانس و با حضور جمعی از استانداران و شهرداران کلانشهرهای کشور برگزار شد، روند اجرای شیوه‌نامه‌های ابلاغی ستاد ملی مبارزه با کرونا در حوزه حمل‌ونقل عمومی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

ارائه گزارش روند اجرای مصوبات ۴۶ جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا مرتبط با وزارت راه و شهرسازی و کمیته حمل‌ونقل از دیگر مسائلی بود که در این نشست مطرح شد.

در این نشست همچنین استانداران آذربایجان شرقی، قم، فارس، کرمانشاه و اصفهان به بیان مسائل و مشکلات استانی در حوزه مدیریت حمل‌ونقل و همچنین مدیریت بیماری کرونا پرداختند.

  • منبع خبر : ايسنا