رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: ۵۷ هزار و ۹۶۰ کیلوگرم آرد از محتکران در ارومیه کشف و ضبط شد.

غلامرضا بابایی با اشاره به اینکه در پنج روز اخیر، یک هزار و ۶۴ مورد بازرسی از واحدهای پخت نان لواش ارومیه صورت گرفته، افزود: در این رابطه چهار واحد انبار احتکار آرد یارانه ای، صنفی و صنعت کشف و پلمب شد.

وی اضافه کرد: از این انبارها بیش از ۲۳ تن آرد یارانه ای به ارزش ۲۵۸ میلیون ریال و حدود ۳۵ تن آرد صنفی و صنعتی به ارزش بیش از یک میلیارد و ۹۱۸ میلیون ریال کشف و ضبط شد.

وی ادامه داد: پرونده‌ این تخلفات صنفی پس از تکمیل به مراجع مرتبط ارجاع شده تا مورد بررسی قرار گیرد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: جهت تأمین نان مورد نیاز مردم و ایجاد توازن در سطح عرضه، آردهای کشف شده بین نانوایان توزیع شد که نانوایان مشکلی در تأمین آرد برای پخت نان تا آخرین مشتری موجود در محل را نداشته باشند.

بابایی اضافه کرد: طرح نظارت بر عملکرد واحدهای صنفی در حوزه توزیع کالاهای اساسی مورد نیاز مردم در حال اجرا بوده و با واحدهای صنفی که از عرضه کالا در بازار امتناع یا اقدام به احتکار کالاهای اساسی مورد نیاز مردم کنند، مطابق قانون نظام صنفی اعمال قانون خواهند شد.

وی ادامه داد: مردم می توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف صنفی واحد های صنفی توزیعی، خدماتی، فروشگاهی و غیره را از طریق سامانه شبانه روزی ۱۲۴ و یا با مراجع حضوری با ما در میان بگذارند تا در کمترین فرصت ممکن مورد بررسی و رسیدگی قرار گیرد.

سه هزار و ۵٣٨ واحد نانوایی نوع یک و یک‌هزار و ۴۴٧ نانوایی نوع ٢ در سطح استان فعال است، از این تعداد یک‌هزار و ٣۶٠ واحد نانوایی در سطح شهرستان ارومیه وجود دارد که ۵٠ واحد به صورت ٢ شیفتی و ١٠۵ واحد به صورت ترمیمی فعالیت می‌کنند.