فوتبال ایران پر شده از مصاحبه‌هایی که رقیب را متهم به داشتن دستی قدرت‌مند‌تر از پاهای فوتبالیست‌ها می‌کنند. مثلا استقلالی‌ها می‌گویند پرسپولیسی‌ها بدون حمایت‌های همه‌جانبه وزیر وزرش نمی‌توانستند به چهار قهرمانی در لیگ برتر برسند و گل محمدی سرمربی پرسپولیس بعد از باخت در دربی تهران می‌گوید:« اراده‌ای برای قهرمان کردن استقلال وجود دارد.»

این حرف‌ها اگر از سوی مردم عادی زده شود به حساب کُری خوانده می‌شود اما وقتی بازیکنان و مربی‌ها این حرف را می‌زنند یعنی در پشت پرده خبرهایی است.

آقای گل محمدی باید به این نکته توجه کند وقتی می‌گوید که اراده‌ای برای قهرمان کردن استقلال وجود دارد، حرف آبی‌های پایتخت را تایید کرده است. همان‌هایی که می‌توانند استقلال را در جام حذفی قهرمان کنند، می‌توانند پرسپولیس را در لیگ برتر قهرمان کنند.

تا وقتی دست‌هایی قدرت‌مندتر از پاهای فوتبالیست‌ها هست؛ در این فوتبال را گل بگیرید

این معنا در مورد استقلالی‌ها هم صدق می‌کند. وقتی آنها می‌گویند قرمزها با زور وزیر قهرمان می‌شوند یعنی قهرمانی‌های آنها در تمام این سال‌ها هم می‌توانسته خارج از مستطیل سبز شکل گرفته باشد.

داستان فوتبال ایران، حکایت تلخی است. هر روز یک حرف ،یک پرونده و یک افتضاح. واقعا وقتی فوتبالی‌ها معتقد هستند نتیجه در لیگ در زمین بازی مشخص نمی‌شود، چرا باید این همه وقت و هزینه صرف این ورزش شود.

لیگ را تعطیل کنند و دست‌های پشت پرده یک دستگاه پلی استیشن بخرند و با هم رقابت کنند و از فوتبال لذت ببرند. آن وقت به جای دست‌های پشت پرده، دسته خرابه به بهانه جدید فوتبال ایران تبدیل می‌شود.

فوتبال برای ما هواداران لذت است، عشق است. وقتی این عشق را دست‌مایه قدرت کرده‌اند بهتر است در آن را گل بگیرند. وقتی نتایج بازی‌ها طبق گفته مربیان و بازیکنان فوتبال، خارج از زمین بازی مشخص می‌شود، دیگر چه لذتی می‌شود از فوتبال برد؟

واقعا اگر مربیان و بازیکنان فوتبال نگران وضعیت حرفه‌ای خود هستند، از دست‌های پشت پرده حرف بزنند. گل محمدی با سینه‌ای ستبر بگوید، اراده‌ای که به دنبال قهرمان کردن استقلال است، کیست؟ استقلالی‌ها اگر مدرکی از دخالت وزارت ورزش در نتایج فوتبال دارند، راست و حسینی بگویند. اینگونه حرف زدن هیچ دردی از فوتبال ایران دوا نمی‌کند.

بیماری فوتبال ایران عود کرده است. قبلا این پیکر مریضی داشت اما ظاهر خود را حفظ می‌کرد اما حالا بیماری بیرون ریخته است و سر و صورت فوتبال ایران پر از کهیر شده است.

نکته جالب اما این است که همه این تن بیمار را می‌بینند اما کاری نمی‌کنند و دست روی دست گذاشته‌اند. می‌گویند پیشگیری بهتر از درمان است، حالا که پیشگیری نکرده‌اید، حداقل درمان کنید و اجازه ندهید این تن فساد زده، پیش از این درگیر این بیماری سخت شود.

  • نویسنده : مصطفی داننده
  • منبع خبر : عصر ایران