معاون ستاد بازآفرینی شهری و مسکن اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی گفت: ۱.۵میلیون نفر در آذربایجان شرقی درسکونتگاه های غیررسمی ساکن هستند.

مهدی اسحقی نژاد عصر امروز یک شنبه در جلسه ستاد بازآفرینی پایدار شهری بناب گفت: ۱۴۱ هزار هکتار از اراضی مسکونی کشور را بافت های فرسوده تشکیل می دهند که ۲۱ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر دراین مناطق و محلات ساکن هستند.

وی با بیان اینکه ۱.۵ میلیون نفر از جمعیت استان آذربایجان شرقی در ۹ هزار و ۴۰۰ هکتار از مناطق بافت های فرسوده استان ساکن هستند؛ افزود: یکی از اولویت های اصلی دولت توجه به بافت های فرسوده و سکونتگاه های غیررسمی است و به همین جهت مسئولین استان نیز برای رفع مشکلات موجود در این مناطق تلاش مضاعفی را انجام می دهند.

وی تصریح کرد: قرار است هر سال ۲۷۰ منطقه از بافت های فرسوده را در کشور بازسازی شود که این طرح ظرف ۱۰ سال آینده در ۲ هزار و ۷۰۰ منطقه در سطح کشور توسط دولت مورد توجه و بازسازی قرار خواهد گرفت.

به گفته معاون اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی، ۳ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی به بازآفرینی محلات هدف در کشور اختصاص یافته که ۲ هزار و ۱۵۰ میلیارد تومان در قالب تسهیلات بانکی بوده و مابقی به میزان یک هزار و ۵۵۰ میلیارد تومان برای اجرای طرح های مختلف در این مناطق در نظر گرفته شده است.

اسحقی نژاد یادآور شد: از این میزان اعتبار سهم آذربایجان شرقی ۴۷ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان است که از این میزان ۳ میلیارد و ۹۲۰ میلیون تومان به شهرستان بناب اختصاص یافته و بعد از تبریز شهرستان بناب رتبه اول جذب اعتبارات بازآفرینی را در سطح استان به خود اختصاص داده است.