حجم صادرات گاز طبیعی جمهوری آذربایجان در هشت ماه سال جاری میلادی ۶.۰۴ میلیارد متر مکعب بوده که در مقایسه با زمان مشابه یک سال قبل ۳۵ درصد بیشتر بوده است .

این  کشور در هشت ماه سال گذشته میلادی ۴ میلیارد و ۴۷۳ میلیون و ۸۳۰  هزار متر مکعب گاز طبیعی از جمهوری آذربایجان وارد کرده است  .

  بنا به این گزارش، روسیه از نظر حجم صادرات گاز طبیعی به ترکیه در هشت ماه  سال جاری میلادی که ۱۰ میلیارد و ۶۲۰  میلیون متر مکعب بوده، کشور اول می باشد و جمهوری آذربایجان از این شاخص در رده دوم قرار گرفته است .

 همچنین ترکیه از جمهوری اسلامی ایران به عنوان سومین کشور عمده صادر کننده گاز طبیعی به این کشور در مدت ذکر شده چهار میلیارد و ۵۲۰ میلیون متر مکعب گاز طبیعی وارد کرده است .

 این منبع مجموع واردات گاز طبیعی ترکیه در هشت ماه سال جاری میلادی را ۲۵.۴۳ میلیارد متر مکعب اعلام کرده است .

وزارت انرژی جمهوری آذربایجان مدتی پیش طی گزارشی اعلام کرده بود که، مجموع حجم صادرات گاز طبیعی این کشور در ۱۱ سال اخیر در مجموع ۸۱ میلیارد متر مکعب و بالاترین حجم صادرات این فراورده در سال ۲۰۱۸ میلادی بوده و ۹.۶ میلیارد متر مکعب تشکیل داده است .

جمهوری آذربایجان در حال حاضر بخشی از گاز طبیعی خود را به  کشورهای گرجستان و ترکیه صادر می کند و برنامه ریزی کرده است در سال  ۲۰۲۰ میلادی صادرات این فرآورده به اروپا را آغاز کند که حجم آن در مرحله نخست ۱۰ میلیارد متر مکعب در سال خواهد بود .

در سال ۲۰۱۸ میلادی ۷ میلیارد و  ۵۲۱ میلیون متر مکعب از مجموع  ۹.۶ میلیارد گاز طبیعی صادراتی جمهوری آذربایجان را ترکیه و باقی مانده نیز گرجستان دریافت کردند .

جمهوری آذربایجان در نیمه اول سال ۲۰۱۹ میلادی ۱۷ میلیارد و ۳۱۲ میلیون متر مکعب گاز طبیعی استخراج و برنامه ریزی کرده است در سال جاری حجم استخراج این فراورده را  در مجموع  به  ۳۶  میلیارد و ۲۹۸ میلیون متر مکعب برساند .

همچنین در نیمه اول سال جاری میلادی یک میلیارد و ۴۷ میلیون متر مکعب گاز طبیعی جمهوری آذربایجان به گرجستان صادر شده است.