شهردار تبریز احداث پل ارتباطی ائل‌گلی به ائل‌باغی را عاملی برای رونق تفرجگاه ائل‌باغی دانست.

به گزارش توران به نقل از شهریار، ایرج شهین‌باهر در جلسه کمیته فنی شهرداری تبریز اظهار کرد: اجرای این پل علاوه بر هدایت جمعیت از ائل‌گلی به ائل‌باغی، می‌تواند در توسعه فضای سبز این تفرجگاه موثر باشد.

او افزایش فضای تفریحی را از جمله اهداف این پروژه دانست و افزود: این پل در واقع ورودی اصلی تبریز از طرف پایتخت خواهد بود؛ به همین خاطر زیبایی و منحصر به فرد بودن آن مورد انتظار است.

شهردار تبریز با اشاره به ضرورت ورود سرمایه‌گذار برای احداث این پل، اعلام کرد: اگر تا سال بعد سرمایه‌گذار برای همکاری اعلام آمادگی نکرد، شهرداری تبریز راسا به عنوان یک پروژه عمرانی برای اجرای این پل اقدام خواهد کرد.

ایرج شهین‌باهر خاطرنشان کرد: تا فروردین سال ۹۹ باید نقشه‌های اجرایی پل ارتباطی ائل‌گلی به ائل‌باغی آماده باشد و اولویت اجرا با طرح‌های برنده در مسابقه بین‌المللی که برای طراحی این پل از طرف شهرداری تبریز برگزار شده خواهد بود.

پس از برگزاری جلسه چندساعته کمیته فنی با موضوع بررسی طرح‌های برگزیده پل ارتباطی ائل‌گلی به ائل‌باغی، اعضای کمیته به همراه شهردار تبریز برای بررسی‌های بیش‌تر و ارائه نظرات کارشناسی به صورت میدانی در محل حاضر شدند.