رئیس‌جمهور ترکیه درباره دستاوردهای عملیات چشمه صلح گفت طی 9 روز 765 تروریست را از پای درآوردیم و منطقه‌ای به وسعت 1500 کیلومتر را از ظلم تروریست‌ها رها کردیم.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه طی سخنرانی در برنامه‌ای در استانبول درباره دستاوردهای عملیات چشمه صلح اظهار داشت: تنها طی ۹ روز ۷۶۵ تروریست از جمله سرکرده‌‎های آنها را از پای درآوردیم و منطقه‌ای به وسعت ۱۵۰۰ کیلومتر را از ظلم گروه تروریستی رها کردیم. 

وی در ادامه تصریح کرد: با عملیات چشمه صلح یک بار دیگر تسلیم ناپذیر بودن کشورمان را نشان دادیم. 

رئیس جمهور ترکیه ادامه داد: اهداف و رویاهای کشور را محقق خواهیم ساخت. در حیات سیاسی ۴۰ ساله خود هرگز رویکرد منطقه‌گرایی نداشته‌ایم. به هیچ عنوان بین مردم و شهر‌های خود تبعیض قائل نشدیم. ترکیه دیگر ترکیه ۱۷ سال پیش نیست. وقتی بقای کشور و آرامش ملت‌مان مطرح است، لزومی ندارد از کسی اجازه بگیریم.

اردوغان در ادامه در مورد توافق حاصله میان ترکیه و آمریکا برای خروج گروه تروریستی ی.پ.گ/پ.ک.ک از شمال سوریه گفت: ما نه با گروه تروریستی بلکه با آمریکا توافق کردیم. برخی می‌خواهند اصل قضیه را منحرف کنند اما چنین چیزی وجود ندارد. 

وی افزود: انتظار ما از متحدان آمریکایی خود این است که این بار به قول‌های خود پایبند باشند. (توافق با آمریکا) اگر اجرایی شود، چه بهتر، اما اگر نشد پس از پایان مهلت ۱۲۰ ساعته به عملیات خود ادامه می‌دهیم.

اردوغان با اشاره به ایجاد منطقه امن در شمال سوریه گفت: منطقه امن را تحت حفاظت قرار خواهیم داد، برنامه‌ها و پروژه‌هایمان آماده است. ما بر این اساس گام‌های خود را بر می‌داریم.