دوچرخه سبک زندگی و وسیله‌ای سالم و کم‌هزینه است که با توجه به شرایط اقتصادی موجود می‌تواند کمک‌حال خانواده‌ها باشد.

به گزارش توران به نقل از شهریار، بهمن عبدی، سرپرست معاونت ورزشی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز، در مراسم اختتامیه همایش دوچرخه‌سواری محله قراملک با بیان مطلب فوق، گفت: سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز با شهرداری منطقه ۶ دست‌به‌دست هم دادند تا با برگزاری همایش دوچرخه‌سواری میهمان محله قراملک باشیم. با برگزاری این همایش تلاش می‌کنیم چند پیام را به همشهریان انتقال دهیم.

وی ادامه داد: در وهله اول می‌خواهیم نشان دهیم که دوچرخه وسیله‌ای برای حمل‌ونقل است و اگر بخواهیم شهر را به فضایی مناسب برای زندگی آیندگان تبدیل کنیم، باید استفاده از دوچرخه را ترویج دهیم. امروز در نقاط مختلف شهر، خیابان‌ها و کوچه‌ها شاهد تردد خودروها هستیم که موجب سلب آسایش می‌شود. باید این فرهنگ را توسعه دهیم که از دوچرخه استفاده کنیم.

عبدی عنوان کرد: پیام دوم نیز این است که این خودروها در خیابان‌ها به تردد دوچرخه‌سواران احترام بگذارند. در مسیر همایش جمعه قراملک همشهریانی که شاهد شرکت حدود ۲۰۰ نفر از شهروندان و هم‌محله‌ای‌های خود در همایش بودند، شور و شعف خاصی داشته و در انتظار رویدادی جدید بودند.

وی افزود: همایش قراملک برنامه اول ما نیست و در راستای توسعه ورزش همگانی، برای ایجاد پیست و ایستگاه‌های دوچرخه‌سواری تلاش می‌کنیم. در تلاش هستیم تا با هماهنگی‌های لازم، پارکینگ دوچرخه را در مدارس راه‌اندازی کنیم که در این صورت می توانیم شاهد سلامتی بیشتر دانش آموزان و کاهش ترافیک و آلودگی باشیم.

همایش دوچرخه‌سواری محله قراملک با همکاری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز با شهرداری منطقه ۶ تبریز صبح دیروز جمعه در مسیر میدان ماشین‌سازی تا پارک صنعت برگزار شد. در پایان این همایش به ۱۰ نفر از شرکت‌کنندگان به‌ قیدقرعه جوایز نقدی اهدا شد.