مراسم میلاد حضرت صاحب الزمان مهدی موعود (عج) از سوی اداره مسلمانان قفقاز در باکو برگزار شد.

در این مراسم الله شکور پاشازاده رئیس اداره مسلمانان قفقاز، سید علی اکبر اجاق نژاد نماینده ولی فقیه در جمهوری آذربایجان، رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران که برای دیدار دو روزه وارد باکو شده، جواد جهانگیرزاده سفیر جمهوری اسلامی ایران در این کشور و جمعی از روحانیون آذربایجانی و اعضای شورای علمی و دینی اداره مسلمانان قفقاز حضور داشتند.

رئیس اداره مسلمانان قفقاز در این مراسم میلاد با سعادت دوازدهمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت حضرت صاحب الزمان (عج) تبریک گفت و آن را رویداد مهمی برای جامعه بشری دانست.

پاشازاده درباره روی آوردن مردم جمهوری آذربایجان به ارزش های دینی و معنوی خود پس از کسب استقلال ملی این کشور و نیز تنگناهای موجود در زمان شوروی سابق، گفت: مردم جمهوری آذربایجان بر خلاف آن همه موانع، پایبندی به دین مبین اسلام و عشق به ائمه اطهار را در قلوب خود حفظ کردند.

علی اکبر اجاق نژاد نماینده ولی فقیه در جمهوری آذربایجان نیز در این مراسم درباره فضایل حضرت صاحب الزمان و حدیث معتبر از پیامبر اکرم ( ص) مبنی بر شناخت امام زمان خود گفت و افزود: اگر فیض آن حضرت قطع شود، جامعه بشری دچار ضلالت می شود.

وی تاکید کرد: وظیفه همه ما شناخت امام زمان (عج) و تبعیت از آن حضرت می باشد.
در ادامه این مراسم جمعی از شاعران و مداحان ایرانی و آذربایجانی به مدیحه سرایی در وصف آن امام همام پرداختند.