به گزارش توران : ولی اله دینی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران ، اعتبار هزینه شده برای گازرسانی به این روستاها را ۴۴ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: ۹ هزار خانوار روستایی به مشترکان روستایی استان اضافه می شود. وی با اشاره به اینکه در حال حاضر یک میلیون و ۳۴۱ مشترک شهری […]

به گزارش توران : ولی اله دینی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران ، اعتبار هزینه شده برای گازرسانی به این روستاها را ۴۴ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: ۹ هزار خانوار روستایی به مشترکان روستایی استان اضافه می شود.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر یک میلیون و ۳۴۱ مشترک شهری و ۲۹۰ هزار و ۶۵۹ مشترک روستایی آذربایجان شرقی به شبکه گازرسانی متصل هستند، افزود: ۱۰۰ درصد خانوار شهری و ۸۰ درصد خانوار روستایی استان از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند.

دینی با اعلام اینکه تا پایان سالجاری تعداد روستاهای متصل به شبکه گازرسانی به یکهزار و ۲۷۹ روستا خواهد رسید ، گفت: برابر اعلام آمار منتهی به دی ماه امور سیستم های مدیریت اطلاعات شرکت ملی گاز ایران ، شرکت گاز استان آذربایجان شرقی با اجرای بیش از ۷۰۲ کیلومتر شبکه گاز شهری و روستایی در سالجاری جزو شرکت های برتر در امر گاز رسانی قرار دارد.

استان آذربایجان شرقی حدود سه میلیون و ۷۰۰هزار نفر جمعیت دارد که حدود یک میلیون و ۲۰۰هزار نفر آن در قالب ۲۶۹هزار خانوار در روستاها سکونت دارند.