گزارش توران حاکیست، کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، امروز یکشنبه ۲۹ تیرماه میزبان رئیس شورای رقابت و مدیران خودروسازی‌های بزرگ کشور بود، تا در مورد تعیین قیمت خودرو بحث و بررسی صورت گیرد. در این جلسه، رئیس شورای رقابت گزارشی از شیوه قیمت‌گذاری خودرو ارائه کرد و در مقابل نمایندگان با استناد به […]

image

گزارش توران حاکیست، کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، امروز یکشنبه ۲۹ تیرماه میزبان رئیس شورای رقابت و مدیران خودروسازی‌های بزرگ کشور بود، تا در مورد تعیین قیمت خودرو بحث و بررسی صورت گیرد.

در این جلسه، رئیس شورای رقابت گزارشی از شیوه قیمت‌گذاری خودرو ارائه کرد و در مقابل نمایندگان با استناد به گزارش حاصل از تحقیق و تفحص از صنعت خودروسازی کشور بر غیر واقعی بودن قیمت‌ها تأکید کردند.

در ادامه، رئیس شورای رقابت فرمول تعیین شده برای قیمت گذاری را تشریح کرد، که نمایندگان معتقد بودند اگر تعیین قیمت بر عهده خود خودروسازان بود، باز هم قیمت نهایی کمتر از نرخ اعلام شده بود و قیمت‌ها بر اساس فرمول شورای رقابت و نرخ اعلام شده از سوی خودروسازان بدون بررسی لازم اعلام شده و از این رو غیرموثق است.

بر اساس این گزارش، شورای رقابت غیر منطقی بودن قیمت‌های اعلام شده را پذیرفت و مقرر شد قیمت‌های خودرو بازنگری شوند.

در نهایت کارگروهی سه نفره متشکل از علیلو به‌عنوان رئیس هیأت تحقیق و تفحص و قاضی‌پور و فولادگر به‌عنوان نمایندگان ناظر مجلس در شورای رقابت تشکیل شد تا بازنگری‌ها انجام و قیمت واقعی خودرو تعیین شود.

دستور کار دیگر کمیسیون صنایع و معادن مربوط به گزارش مسئولان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و مدیران اپراتورهای ارتباطات سیار و ثابت درباره وضعیت تولید و توسعه در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات بود.