نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز با تاکید بر اینکه باید فکری برای مازوت سوزی نیروگاه ها شود، گفت: توسعه بخش گازی نیروگاه و یا استفاده بیشتر از منابع پاک برای تامین برق، باید با جدیت بیشتری پیگیری شود.

حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی آل هاشم برای پیگیری مطالبه مردمی در مورد توقف مازوت سوزی با حضور سرزده در نیروگاه حرارتی تبریز از این نیروگاه بازدید کرد.

وی ضمن انتقاد از مازوت سوزی در این نیروگاه، توسعه نیروگاه را با آلایندگی کمتر خواستار شد.

حجت الاسلام آل هاشم با اشاره به تذکرات پیشین خود در خطبه‌های نماز جمعه در این خصوص، گفت: مازوت سوزی، باعث نگرانی مردم از وضعیت سلامت تنفسی شده است.

امام جمعه تبریز با اشاره به ممنوعیت مازوت سوزی در کلانشهرها، خواستار تحقق و اجرای طرح و وعده های داده شده در مورد توسعه زیست محیطی نیروگاه حرارتی تبریز و توقف مازوت سوزی ان شد.

وی با یاد اوری اینکه مازوت سوزی نیروگاه تبریز به خصوص در فصل های پاییز و زمستان منشا آلایش زیست محیطی تبدیل می‌شود، از مسوولان مرتبط خواست : در خصوص تغییر الگوی حرارتی و توقف مازوت سوزی نیروگاه تبریز تسریع کنند.

امام جمعه تبریز گفت: دستگاه‌های مختلف در قانون هوای پاک مسئولیت دارند و باید در عمل به این تکلیف تاخیر و یا ترک فعل نداشته باشند.