مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی با اشاره به برنامه ریزی برای برگزاری مراسم عزاداری برای جاماندگان اربعین در تبریز و شهرستان های استان، گفت: ۲۰ موکب در تبریز به شرکت کنندگان در این مراسم خدمات رسانی می کنند.

حجت الاسلام سیدمحمود حسینی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه جمعی از دلدادگان اباعبدالله الحسین (ع) توفیق تشرف به کربلای معلی و شرکت در مراسم اربعین حسینی در حرم سیدالشهدا (ع) را داشته اند، اما جمع قابل توجهی از مردم استان به این مهم موفق نشده اند، افزود: بر همین اساس تبلیغات اسلامی در کنار دیگر نهادهای فرهنگی و مذهبی، برگزاری برنامه ها و مراسم ویژه اربعین را در سطح استان پیش بینی کرده است و موکب هایی نیز برپا شده است.

وی با اشاره به برپایی موکب هایی در مسیر تردد زائران اربعین حسینی از آذربایجان شرقی به سمت مبادی مرزی، افزود: در مناطقی مانند عجب شیر، ایلخچی، آذرشهر، بناب و ملکان که در مسیر تردد زوار داخلی و خارجی از جمله از ترکیه قرار دارند، موکب هایی برپا شده و به مسافران وادی کربلا خدمات ارایه می کنند.

وی یادآور شد: همزمان با این ایام تعدادی از موکب های استان در مناطق مرزی و عراق و مسیرهای منتهی به کربلای معلی مستقر شده و به زوار اربعین خدمات رسانی می کنند.

وی با اشاره به اینکه مراسم عزاداری همزمان با روز اربعین در تبریز و دیگر شهرستان های استان نیز برگزار می شود، اظهار کرد: مراسم عزاداری جاماندگان اربعین در تبریز از محل مصلی اعظم امام خمینی (ره) این شهر به سمت گلزار شهدای وادی رحمت برگزار می شود.

حجت الاسلام حسینی ادامه داد: در مسیر حرکت عزاداران حسینی از مصلی تا گلزار شهدا موکب ها برای خدمات رسانی به شرکت کنندگان در این مراسم برپا می شود و نمونه چنین مراسمی در شهرستان های استان نیز برنامه ریزی شده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی گفت: اقامه نماز ظهر و تلاوت زیارت عاشورا در مصلی و سخنرانی و عزاداری در محل گلزار شهدای وادی رحمت از برنامه های پیش بینی شده برای مراسم عزاداری جاماندگان اربعین در تبریز است.

از ابتدای ماه صفر تا کنون بیش از سه میلیون نفر برای زیارت حرم مطهر سید الشهدا (ع) از مرزهای شش گانه کشورمان خارج شده اند.