سرپرست معاونت نظارت و بازرسی اداره کل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت: اعضای اتحادیه کتاب و لوازم التحریرفروشان تا یک هفته آینده علاوه بر اخذ کد نقش باید انواع محصولات نوشت افزار را در سامانه جامع تجارت ثبت کنند.

یوسف پایدار در نشست هم‌اندیشی طرح بازگشایی مدارس و مبارزه با قاچاق کالا با اشاره به اهمیت اجرای طرح بازگشایی مدارس به منظور کنترل بازار نوشت افزار در آستانه بازگشایی مدارس گفت: این طرح با همکاری اتحادیه صنفی مربوطه از ابتدای شهریور ماه آغاز و تا پایان مهرماه ادامه دارد.

وی ادامه داد: برگزاری دوره های آموزشی در خصوص نحوه ثبت نام اعضا در سامانه جامع تجارت و فرآیند صدور سند الکترونیکی یکی از موارد مهم در این حوزه است که مقرر شد با هماهنگی اتحادیه و اداره اصناف و واحد آمار اقدامات مورد نیاز تا پایان شهریور انجام شود.

پایدار در خصوص اجرای طرح بازگشایی مدارس ادامه داد: گشت مشترک طرح بازگشایی مدارس از ابتدای شهریور با حضور نماینده اتحادیه و همکاران صمت تا پایان طرح اجرا خواهد شد.

در این نشست مقرر شد واحدهای تولیدی، واردکنندگان و اتحادیه کتاب و لوازم التحریرفروشان در رابطه با ثبت اطلاعات در سامانه ها، اخذ کد نقش، نصب برچسب قیمت و سایر الزامات قانونی مندرج در قانون و بخشنامه ها و عملیاتی کردن قوانین اقدامات لازم انجام شود.

همچنین مقرر شد فعالیت مراکز عرضه نوشت افزار توسط سازمان میادین شهرداری که یکی از دغدغه های مهم اعضای اتحادیه است مورد پیگیری قرار گیرد.