رییس کمیته ورزش های هوایی آذربایجان شرقی با بیان اینکه مقدمات راه اندازی بانک اطلاعات این رشته ورزشی فراهم شده است، گفت: ایجاد این بانک اطلاعاتی از فعالان ورزش‌های هوایی ضروری است.

فرهنگ رحیم پور روز شنبه در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: برای برنامه‌ریزی و موفقیت در ورزش های هوایی استان به بانک اطلاعاتی جامع و هدفمند نیاز است که در این راستا کمیته مزبور در نظر دارد بانک اطلاعات ورزش های هوایی استان را ایجاد کند.

وی افزود: برای ایجاد این بانک نیازمند همکاری تمامی خانواده ورزش های هوایی آذربایجان شرقی هستیم که در آن به صورت دقیق تمام مشخصات جامعه هدف در ورزش های هوایی ثبت شود.

رحیم پور با بیان اینکه سامانه جامع بانک اطلاعات ورزش های هوایی استان با هدف جمع آوری کلیه اطلاعات فردی، سوابق کاری، حرفه‌ای و تحصیلی، مربیان، داوران، ورزشکاران، باشگاه‌ها، کمیته‌های شهرستانی راه اندازی می شود، ادامه داد: بر اساس آن می توان زمینه رشد و توسعه این ورزش را فراهم کرد.

وی به هدف گذاری کمیته ورزش های هوایی آذربایجان شرقی برای استعدادیابی و امر آموزش اشاره و اضافه کرد: در استان مربیان خوبی وجود دارد و در این راستا برگزاری کارگاه ها و دوره های آموزشی از برنامه های این کمیته برای سال جاری است.