در نشست استاندار آذربایجان شرقی با معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت صنایع ملی پتروشیمی ایران درباره ضرورت احداث واحدهای جدید و تسریع در تکمیل پروژه های در دست اجرای مجتمع پتروشیمی تبریز توافق شد.

به نقل از استانداری، در این نشست که در تهران برگزار شد، عابدین خرم و مرتضی شاهمیرزایی پروژه های توسعه ای در دست اجرا در مجتمع پتروشیمی تبریز نظیر پلی اتیلن سنگین به ظرفیت ۳۱۰ هزار تن در سال با برآورد سرمایه ۶ هزار و ۳۷۳ میلیارد تومانی و استایرن مونومر به ظرفیت ۱۰۰ هزار تن در سال با برآورد سرمایه چهار هزار و ۱۱۳ میلیارد تومانی را مورد تاکید قرار دادند.
احداث واحد تصفیه پساب شهری با برآورد سرمایه مورد نیاز ۴۴۷ میلیارد تومانی و پروژه پکیج هوا – ازت جهت طرح های توسعه ای با برآورد سرمایه مورد نیاز ۱۷۳ میلیارد تومانی از دیگر موارد مورد توافق در این نشست بود.

طرفین در این نشست همچنین برای اجرای پروژه تامین سایر سرویس های جانبی آب، برق پتروشیمی با برآورد سرمایه مورد نیاز یکهزار و ۳۵۰ میلیارد تومان توافق کردند.

در نشست استاندار آذربایجان شرقی با معاون وزیر نفت همچنین در مورد پروژه توسعه و بازسازی واحد «ای. بی. اس» پتروشیمی تبریز به عنوان برنامه آتی با برآورد سرمایه گذاری حدود ۸۰ میلیون دلاری، تبادل نظر شد.

اعلام آمادگی گروه ماهان برای سرمایه گذاری بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومانی در آذربایجان شرقی

در نشست جمعی از مدیران گروه سرمایه گذاری (هلدینگ) ماهان با استاندار آذربایجان شرقی، مدیرعامل این گروه برای سرمایه گذاری بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومانی در استان اعلام آمادگی کرد.

در آستانه دومین سفر آیت الله رئیسی به آذربایجان شرقی، نشست مشترک استاندار با مدیرعامل و اعضای هلدینگ سرمایه گذاری ماهان برگزار شد و اجرای سرمایه گذاری طرح های مختلف اقتصادی در استان مورد تاکید قرار گرفت.
توافق برای احداث ۷۵۰ هکتار از اراضی پایاب سد ارسباران از جمله محورهای این نشست بود.
اجرای خط انتقال آب رودخانه سیلین چای شهرستان کلیبر مطابق با دستورالعمل وزارت نیرو توسط هلدینگ ماهان از دیگر مواردی بود که در این نشست مورد توافق قرار گرفت.
احداث باغات کشاورزی توسط هلدینگ ماهان در یک هزار و ۲۵۰ هکتار از اراضی واقع در پایاب سد خداآفرین از دیگر مواردی بود که در نشست مدیرعامل و جمعی از مدیران گروه سرمایه گذاری ماهان با استاندار آذربایجان شرقی مورد تاکید و توافق قرار گرفت.
همچنین ایجاد کمپ و تاسیسات متناسب با گردشگری در محدوده رودخانه ارس در راستای اجرای پروژه های گردشگری گروه ماهان نیز به توافق طرفین رسید.