رئیس مرکز آموزشی، درمانی و تحقیقاتی امام رضا(ع) تبریز گفت: افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا طی روزهای آینده در آذربایجان شرقی بسیار محتمل است.

دکتر مجتبی محمدزاده در جلسه کمیته کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی تبریز، افزود: آمارهای مربوط به مبتلایان به ویروس کرونا طی هفته های اخیر در تبریز روند افزایشی به خود گرفته و تداوم این روند بسیار نگران کننده است.

وی اظهار کرد: انتظار می رفت در اواسط بهمن ماه با پیک کرونا در استان و تبریز مواجه شویم، اما این پیک با تاخیر شروع شد و از اواسط اسفند ماه تعداد مبتلایان و افراد بستری شده افزایش چشم گیری یافته است که با توجه به ماهیت تعطیلات نوروزی در روزهای آتی شاهد افزایش موارد ابتلا به کرونا خواهیم بود.

محمدزاده از بستری شدن تعداد ۳۱ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در بخش های مختلف بیمارستان امام رضا (ع) تبریز خبر داد و اضافه کرد: اقدامات لازم و کافی برای درمان و بهبود وضع عمومی این تعداد بیمار در مرکز درمانی در حال انجام است.

وی با بیان اینکه پیک های حال حاضر مشابه پیک های قبلی کرونا نیست و خطرات آن نسبت به دوره های قبلی کاهش دارد، یادآور شد: باز هم ضروری است پروتکل ها بهداشتی و اصول پیشگیری همانند سال قبل به دقت رعایت شود تا از ابتلا به این ویروس به خصوص در بین افراد سالمند و دارای بیماری های زمینه ای پیشگیری شود.

مدیر گروه پیشگیری از بیماری‌های واگیر دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز از روند افزایشی ابتلا به ویروس کرونا در آذربایجان شرقی خبر داد و گفت: تعطیلات و مسافرت های نوروزی، خریدهای آخر سال و مهمانی های ماه رمضان را از دلایل مهم و اصلی شیوع ویروس کرونا است.

سیمین خیاط زاده افزایش تعداد نشاندارهای مثبت کرونایی در بین بستری های چند روز اخیر را بسیار نگران کننده خواند و اعلام کرد: از ابتدای سال جدید تاکنون ۲ نفر از مبتلایان به کرونا در آذربایجان شرقی جان خود را از دست داده اند.

به گفته وی هر ۲ مورد فوتی در استان دارای بیماری های زمینه ای بوده و کهولت سن بودند.