معاون گردشگری مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی گفت: در اولین روزهای تعطیلات نوروزی ۳۷۷ هزار و ۶۵۵ گردشگر در مراکز اقامتی استان اسکان یافتند.

علیرضا بایرام زاده، روز سه‌ شنبه با اشاره به ظرفیت ۳۰ هزار تختی مراکز اقامتیاستان در ایام نوروز سال ۱۴۰۲، افزود: بر اساس این آمار تعداد مسافران اسکان یافته در مراکز اقامتی استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته هفت درصد افزایش یافته است.

وی اظهار کرد: با توجه به آغاز سفرهای نوروزی از هفته‌ پایانی اسفند، بازدیدهای نظارتی از تاسیسات گردشگری از سوی بازرسان این اداره کل به صورت مستمر در حال انجام است که به دنبال این اقدام تاکنون یک هزار و ۴۶۳ بازدید از این تاسیسات انجام شده و در این بازدیدها ۱۳۷ اخطار کتبی صادر، ۷۷ تذکر ارایه و سه مرکز گردشگری پلمب شده است.

معاون گردشگری مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی با اشاره به آمادگی تمامی موزه‌ها و اماکن تاریخی برای پذیرش گردشگران در ایام تعطیلات نوروزی، گفت: در این
راستا ۲۷۴ هزار و ۷۵۲ مورد بازدید از اماکن تاریخی انجام شده است.

بایرام زاده، ادامه داد: روستای کندوان، کلیسای سنت استپانوس و موزه آذربایجان بیشترین بازدیدها را به خود اختصاص داده‌ و مورد استقبال گردشگران و مسافران نوروزی استان قرار گرفته اند.

وی یادآور شد: تاکنون ۶ جلسه ستاد خدمات سفر استانی و ۲۷ جلسه شهرستانی در راستای برنامه‌ریزی و پیگیری وظایف کمیته‌های ستاد خدمات سفر برگزار شده است.