«حسین فرهادی» از شاعران اهل بیت(ع) و همچنین از شاگردان استاد «میرزاحسین کریمی مراغه‌ای» گفت: ایشان که از ۲۱ آذرماه در بیمارستان مدنی تبریز بستری شده بودند، شامگاه گذشته مرخص شد و وضعیت جسمانی رو به بهبود دارد.

«فرهادی» روز سه‌شنبه افزود: ایشان بر اساس سفارش پزشکان برای مدتی به استراحت در منزل نیاز دارند و اهالی فرهنگ و هنر و دوستدارانش طی این مدت باید حال استاد را مراعات کنند.

وی بیان کرد: پیش از اعزام استاد به تبریز قرار بود تا عمل آنژیو قلب روی ایشان انجام شود اما رسیدگی پزشکان و کادر درمان موجب شد تا بهبودی استاد بدون انجام عمل نیز تحقق یابد.

به گزارش ایرنا استاد میرزاحسین کریمی مراغه‌ای دارای نشان درجه یک هنری است و گواهینامه هنری درجه یک شعر آیینی کشور طی سال ۱۳۹۹ به پاس ۸۹ سال فعالیت شعری به وی اعطا شد.

اعطای این نشان هنری به پاس سرودن بیش از ۳۵۰ هزار بیت شعر اجتماعی، طنز، مداحی و مرثیه توسط این شاعر بلند آوازه آذربایجان به ایشان تعلق گرفت.

اشعار اجتماعی و طنز استاد کریمی در قالب ۲۵ جلد کتاب رنگارنگ و اشعار مرثیه و مداحی این استاد در قالب ۳۰ جلد چاپ و منتشر شده است.

این شاعر معاصر خطه آذربایجان متولد ۱۳۱۰ در مراغه و ساکن این شهر بوده و ادامه‌دهنده سبک سنّتی و کلاسیک شعر است؛ استاد کریمی غالباً در اشعار طنز خود رسم و رسوم زمان خود را به باد انتقاد گرفته است.

اکثر اشعار او هرچند به ترکی آذربایجانی سروده شده‌ است ولی به علت مقید بودن به سبک قدیم و اوزان شعری، با تعبیرات و اصطلاحات عربی و فارسی بسیاری آمیختگی دارد.