استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: ساز و کاری اندیشیده شود تا خیران در اقدامات خود برای ساخت و ساز درگیر مسایل حاشیه‌ای نباشند.

زین العابدین رضوی خرّم امروز چهارشنبه در بیست و چهارمین جشنواره خیران مدرسه‌ساز آذربایجان شرقی اظهار کرد: خیران نباید برای ساخت‌وساز فضاهای آموزشی درگیر مسایل حاشیه‌ای باشند و بتوانند گام‌های بزرگتری در احداث مدارس بردارند.

وی یادآوری کرد: مردان و زنان نیکی که با نام خیران مدرسه‌ساز از دیار آذربایجان شرقی برخاسته‌اند محور آینده‌سازی در کشور بوده‌اند.

استاندار آذربایجان شرقی تبریز را مهد علم و ادب دانست و گفت: بیشتر کمبودهای حوزه آموزش با مشارکت خیران در استان رفع شده است.

وی گفت: خیران مدرسه‌ساز جزو آینده‌سازان کشور هستند و این جمع فرهیخته می‌توانند به کاستی‌های آموزش و پرورش پایان دهند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز هم خیرین مدرسه ساز را هموارکنندگان مسیر تعلیم و تربیت دانست و با اشاره به ماندگاری این

حرکت خیرخواهانه گفت: امروز در عرصه آموزش و پرورش کشور بیشترین و سنگین ترین مسئولیت برعهده معلمان است و اقدامات خیران بدون تردید هموار کننده این مسیر سخت است.

حجت الاسلام پوررادی مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی نیز استان را مهد خیران بنام و بزرگی دانست که در راه توسعه و اعتلای کشور قدم های بزرگی برداشته اند و افزود: احداث بیش از ۵۰۰ مدرسه در کارنامه خیران استان ثبت شده است.