مدیرعامل شرکت تراکتورسازی تبریز گفت: سال گذشته ۲۲هزار دستگاه انواع تراکتور در این گروه صنعتی تولید و به ۱۵ کشور جهان صادرات شده است.

مصطفی وحیدزاده،، روز یکشنبه، ۲۶ تیرماه، در آئین رونمایی از محصولات جدید گروه صنعتی تراکتورسازی ایران اظهار کرد: با تلاش همه بخش‌ها و نیروهای مجموعه سال گذشته موفق به تولید ۲۲ هزار دستگاه تراکتور شدیم و برای امسال نیز تولید ۳۵ هزار دستگاه را هدف‌گذاری کرده‌ایم در همین سه ماهه نخست نیز بخش قابل توجهی از این هدف گذاری محقق شده است.

وی با اشاره به رویکرد گروه صنعتی تراکتورسازی در زمینه تحقق شعار سال و تأکیدات مقام معظم رهبری در خصوص تولید ‌و اشتغال دانش بنیان افزود: در همین زمینه دو تفاهم نامه با دانشگاه آزاد اسلامی و ستاد نانوی کشور برای توسعه فعالیت های دانش بنیان امضا کرده این و مرکز تحقیق و توسعه گروه صنعتی تراکتورسازی نیز در این مسیر حرکت می‌کنیم.

وی افزود: بر این اساس بیش از ۵۰۰ نفر نیز اشتغال ایجاد شده و برای دانش بنیان کردن گروه صنعتی با دانشگاه آزاد و مرکز دانش بنیان کشور قرارداد منعقد شده است.  

وحیدزاده، یادآور شد: در طول این سال‌ها یاد گرفته‌ایم چگونه تحریم‌ها را دور بزنیم و با همه این تحریم‌ها کشور هر روز توانمندتر شده با این حال تحقق هدف‌گذاری‌های صادراتی و توسعه فعالیت‌های گروهی مانند تراکتورسازی همراهی مسئولان استانی را می‌طلبد تا این مسیر و موانع پیش رو را با قدرت و سهولت پشت سر بگذاریم.

مدیرعامل تراکتورسازی،  با تأکید بر رویکرد صادرات محور فعالیت‌ها و تولیدات تراکتورسازی گفت: در حال حاضر تولیدات مجموعه در بازار صادراتی ۱۵ کشور حضور دارند و برنامه ریزی های لازم برای افزایش این تعداد به ۲۵ کشور به عنوان اهداف صادراتی صورت گرفته و با توجه به الزامات برخورداری محصولات از استاندارهای صادراتی، ارتقای کیفی تولیدات را در اولویت قرار داده‌ایم.