وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، گردشگری را عامل تعمیق دوستی‌ ملت‌ها دانست و اعلام کرد: برای نخستین بار میز جمهوری آذربایجان، با هدف بررسی تخصصی‌ و تقویت گردشگری میان دو کشور، در این وزارتخانه تشکیل می‌شود.

سید عزت‌الله ضرغامی روز جمعه در نشست با فعالان بخش خصوصی صنعت گردشگری جمهوری آذربایجان، از برپایی میز جمهوری آذربایجان برای نخستین بار در وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خبر داد.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کشورمان در این نشست با اشاره به درهم‌آمیختگی فرهنگی دو کشور همسایه، ایران و جمهوری آذربایجان را دو کشور تاثیرگذار منطقه توصیف کرد و گفت: فرهنگ و گردشگری عاملی برای تعمیق دوستی‌ها برای مقابله با دشمنان مشترک است.

ضرغامی با اشاره به دیدارهای خود با وزیر فرهنگ و گردشگری جمهوری آذربایجان در روزهای گذشته گفت: در این نشست برخی مسائل و دغدغه‌های پیش رو از سوی دوستان از جمهوری آذربایجان مطرح شد و ما هم عزم جدی خود را برای حل مسائل و مشکلات موجود اعلام کردیم سایر و مسئولان و مقامات جمهوری آذربایجان هم معتقد به تقویت روابط بین دو کشور هستند.

وی افزود: برای بهره‌مندی از ظرفیت بالای فرهنگی دو کشور همسایه نیاز به هماهنگی‌های بیش از پیش است و به همین منظور برای نخستین بار این وزارتخانه میز جمهوری آذربایجان را راه اندازی می‌کند تا با بررسی تخصصی و کارشناسی، موضوع گردشگری بین دو کشور را بیشتر تقویت کنیم.

در این نشست که در محل رایزنی فرهنگی ایران در باکو برگزار شد، وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی از رایزن فرهنگی در باکو خواست که برای انعکاس دیدگاه و دغدغه‌های فعالان عرصه گردشگری دیدارهای فصلی برگزار کند.

بر اساس اعلام کارشناسان، ایران نخستین انتخاب گردشگران زیارتی و سلامت مردم جمهوری آذربایجان است.