رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی، حمایت از طرح‌های اشتغالزا و رفع موانع واحدهای تولیدی، معدنی و صنعتی را از اولویت چ‌های دستگاه قضایی استان برشمرد.

موسی خلیل اللهی در بازدید از معدن مس انجرد گفت: در راستای عمل به فرمایشات رهبر معظم انقلاب و دستورات رئیس قوه قضائیه در خصوص تشکیل ستاد اقتصاد مقاومتی در جهت رسیدگی به مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی، صنایع و معادن در این استان این ستاد تشکیل و هم اکنون فعالیت خود را با انجام جلسات و بازدیدها در حال انجام می‌باشد.

وی افزود: در این راستا به صورت مستمر واحدهای تولیدی، صنعتی و معادن مورد پایش قرار گرفته و جلساتی در سطح استان به صورت ماهانه با حضور مسئولان ذیربط در این حوزه‌ها تشکیل و مشکلات و مسائل این واحدها مورد بررسی قرار می‌گیرد.

خلیل اللهی، معدن مس انجرد را یکی از مهمترین و موفق ترین معادن خصوصی آذربایجان شرقی در حوزه تولید و اشتغال برشمرد و گفت: با توجه به مشکلات و مسائل این معدن و همچنین موانع ایجاد سد باطله جدید در بازدیدی که انجام شد امیدواریم به زودی این مشکلات حل شود.

وی گفت: معدن مس انجرد در حوزه اشتغال نیز گام‌های مهمی برداشته است به طوری که هم اکنون بیش از ۶۰۰ نفر در این معدن به صورت مستقیم در حال فعالیت می‌باشند که امیدواریم با اجرای گام اول برنامه توسعه در این معدن شاهد اشتغال بیش از چند هزار نفر از هموطنان در این معدن باشیم.

رئیس کل دادگستری استان در ادامه از حمایت دستگاه قضا برای حل مشکلات و دغدغه‌های معدن مس انجر با برگزاری جلسات با مسئولان دستگاههای مرتبط در مرکز استان خبر داد.

رئیس دادگستری اهر نیز در این بازدید حفظ امنیت و ایجاد آرامش در کنار دفاع از حقوق عامه مردم و حفظ محیط زیست را از وظایف اصلی دستگاه قضایی برشمرد و احداث سریع سد باطله دوم مس انجرد را برای جلوگیری از هرگونه خطرات زیست محیطی در این منطقه تاکید کرد.

حجت الاسلام محمدعلی نظری ضمن حمایت از حقوق عامه مردم و حفظ محیط زیست گفت: انتظار داریم در اسرع وقت موانع و معارضین احداث سد باطله دوم معدن مس انجرد توسط مسئولان استانی و شهرستانی حل شود تا در روند برنامه توسعه و پیشرفت این معدن در آینده مشکلی پیش نیاید.

وی ادامه داد: چیزی که الان برای ما اهمیت حیاتی دارد چرخش چرخ های تولید این معدن و افزایش اشتغال با در نظر گرفتن حفظ محیط زیست و حل مخاطرات پیرامون آن است و احداث هتل در شهرستان اهر در مراحل بعدی می‌باشد.

وی در پایان از مسئولان خواست برای اخذ مجوزهای لازم زیست محیطی، احداث سد باطله دوم، رفع مشکلات اراضی و معارضین از این معدن حمایت جدی کنند.

مدیر عامل مجتمع مس انجرد اهر نیز در ادامه از حمایت‌های همه جانبه دستگاه قضا و سایر مسئولان استانی و شهرستانی در راستای اجرای برنامه توسعه این معدن تقدیر کرد و افزود: با وجود اینکه برنامه توسعه سال هاست تصویب شده ولی به دلایلی اجرای آن به تعویق افتاده و امیدواریم با حمایت مسئولان این کار انجام گیرد.

مهدی محمدی فاضل افزود: این معدن به منطقه با دید توسعه نگاه می کند و امیدواریم با حل مشکلات این معدن شاهد توسعه و ایجاد اشتغال در شهرستان اهر و منطقه ارسباران باشیم.

وی با بیان اینکه تمام تلاش دست اندرکاران معدن این است تا با تمهیدات لازم این معدن  هیچ گونه مخاطرات زیست محیطی نداشته باشد و در صورت حل مشکلات و مسائل این معدن و خارج شدن این معدن از بحران و حاشیه سازی‌های بی‌موردی که برخی از سودجویان در قالب معارض در حال انجام دادن هستند به زودی معدن به سمت توسعه و پیشرفت گام برخواهد داشت.