وزیر آموزش و پرورش گفت: طرح رتبه بندی معلمان ۱۰ سال بود که اجرایی نمی‌شد ولی دولت سیزدهم مصمم به اجرای این طرح است.

یوسف نوری روز جمعه در آیین افتتاح دانشگاه فرهنگیان واحد برادران این شهرستان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و تسلیت ارتحال امام خمینی (ره) افزود: عده‌ای هستند که معلمان را تحریک به حضور در خیابان‌ها می‌کنند که چرا موضوع رتبه بندی انجام نشد در حالیکه هنوز تصویب آیین‌نامه آن تمام نشده است.

وی با بیان اینکه بودجه این موضوع پایدار نبود اظهار کرد: در دولت سیزدهم و این دوره مجلس و شورای نگهبان همه با هم یکصدا شدند و این قانون با هدف بهبود وضعیت معلمان تصویب شد.

نوری  ادامه داد: اعتبار رتبه بندی با همکاری دولت، شورای نگهبان و مجلس شورای اسلامی اکنون سه و نیم برابر شده و به تصویب نیز رسیده است.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه می‌خواهیم هرچه مطلوب معلمان و جامعه دانش آموزی است انجام شود، گفت: اجرای بسیاری از موارد و خدماتی که در دولت قبل قطع شده بود از جمله بیمه معلمان، سرانه و تغذیه دانش آموزان شروع شده و یا در دست اقدام است.

وی اضافه کرد: مدتی به علت بازنشستگی نیروها خروج جمعیت از سیستم و تغییر و تحولات نیروی انسانی کم شد و ما این موضوعات را پیگیری کردیم و تعدادی جذب انجام دادیم ولی مواردی دیگر هستند که نیازمند تسهیلات قانونی هستند.

نوری یادآور شد: کمبود نیرو از محل ماده ۲۸ و تربیت معلم و تبدیل وضعیت نیروها تا حدی تامین شده ولی باز نیاز داریم چون خروجی ما بیشتر است.

وزیر آموزش و پرورش گفت: مراکز وابسته به دانشگاه فرهنگیان که ویژه برخی رشته‌های خاص برای تربیت دانشجو و معلمان هستند و برای آموزش‌های ضمن و خدمت و دوره‌های مهارتی غیرفعال شده بود در حال فعال سازی مجدد و توسعه منطقی هستند.

نوری با بیان اینکه لازم است تا با تعاملات بین بخشی فضای مورد نیاز دانشگاههای فرهنگیان تامین شود، ادامه داد: نگران فضای آموزشی آذربایجان غربی هستم و لازم است تا این موضوع در اولویت باشد.

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: در برهه ای زمان ما ساختمان در اختیار سایر نهادها قرار می‌دادیم ولی هم اکنون نیازمند فضا برای آموزش فرزندان ایران اسلامی هستیم و باید به این سیستم کمک شود.

وی با بیان اینکه جامعه آموزش و پرورش بسیار فرهیخته است گفت: این جامعه در دوران جنگ و کرونا ایثارگری های بسیاری داشتند و اوج ایثارگری خود را به نمایش گذاشتند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه تعلیم و تربیت هنر است و شهدا درس‌های بزرگ تربیتی به معلمان داده‌اند، افزود: باید این مکتب تربیتی را که میراث شهدای بزرگواری چون شهید سلیمانی است صیانت کرده و نگهداریم.

وزیر آموزش و پرورش گفت: مدافعان حرم و دانشمندان و افراد نخبه و علمی کشوردر این نظام اموزشی تربیت شده‌اند.

وی با تبریک دهه کرامت گفت: ثبات و پایداری انقلاب و اقتدار آن در سایه خون شهدا و برگرفته از زحمات معلمان و مسوولان نظام اسلامی است.

یوسف نوری روز جمعه در یک سفر سرزده و به دعوت نماینده مردم میاندواب، شاهیندژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی وارد این شهرستان شد و طی دیدار با مسوولان این منطقه و افتتاح دانشگاه فرهنگیان و ساختمان اداره آموزش و پرورش باروق با فرهنگیان، دانشجو معلمان و مسوولان این شهر نیز دیدار کرد.