نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه با اشاره به فعالیت مستمر شبکه های نمایش خانگی و توجه خانواده ها به تولیدات آنها گفت: بسیاری از سریال های پخش شده در این شبکه ها، موجب ترویج بی بند و باری و تضعیف کننده بنیان خانواده ها شده است.

حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در خطبه های این هفته نمازجمعه ارومیه افزود: فیلم و سریال، اثر زیادی در فرهنگ جامعه و خانواده ها دارد که این امر باید مدنظر مسوولان فرهنگی برای تمهید برنامه های درست و جلوگیری از اقدامات غلط باشد.

وی با اشاره به اینکه در یک دهه اخیر سریال های شبکه خانگی به صورت جهشی رشد داشته است، بیان کرد: اکثر این سریال ها، تبلیغ کننده برای عادی جلوه دادن بی بندوباری و برهنه گری، تضعیف کننده بنیان خانواده، ارتباط های مثلثی و مربعی و استفاده از مواد مخدر و مشروبات الکلی است.

وی با انتقاد از اینکه مسوولان به فکر این امر نیستند و با ذکر این عبارت که “مسوولان مگر خوابیده اند؟” بیان کرد: طبق نظر کارشناسان و صاحب نظران، تاثیر این سریال های ایرانی در تخریب خانواده و بی بند و باری بسیار موثرتر از تولیدات خارجی است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با طرح این سوال که چرا مسوولان راجع به مباحث فکری فکر نمی کنند؟، از رییس جمهوری درخواست کرد تا با جدیت بهبود این روند را از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی طلب کند.

  • منبع خبر : ايرنا