فرماندار ارومیه گفت: طرح مطالعه اتصال جاده شهید کلانتری به آزادراه زنجان - تبریز اجرا و راه آهن سریع‌السیر ارومیه - تبریز - اردبیل امکان سنجی می شود.

رسول مقابلی روز چهارشنبه در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان ارومیه با اعلام اینکه این طرح های توسعه محور جزو طرح های مطالعاتی و اجرایی بودجه سال ۱۴۰۰ است، افزود: پس از انجام بررسی‌های فنی و مطالعات امکان سنجی و زیست‌محیطی، این طرح ها در صورت تأیید مهندسان مشاور می تواند جزو طرح های اجرایی آتی برای تامین اعتبار مورد پیگیری قرار گیرد.

وی با تاکید بر ضرورت شناسایی ظرفیت ها و قابلیت های شهرستان اضافه کرد: ارومیه از امکانات اعتباری متناسب با جمعیت برخوردار نبوده و مجبور هستیم برای ارتقای شاخص های توسعه شهرستان با اعتبارات محدود برنامه ریزی کنیم.

فرماندار ارومیه جدیت مدیران برای پیشبرد و اتمام پروژه ها را ضروری دانست و افزود: اولویت تخصیص اعتبار برای اتمام پروژه های نیمه تمام بوده و امید است با تخصیص به موقع اعتبارات، شاهد رشد شاخص های توسعه و عمران شهرستان باشیم.

وی تاکید کرد: مدیران شهرستان اهتمام جدی تری نسبت به پیگیری جذب به موقع بودجه از دستگاههای استانی و ملی مربوطه خود نیز داشته باشند.

فرماندار ارومیه یکی از علل محرومیت برخی از مناطق شهرستان را توزیع نابرابر اعتبارات و منابع عنوان کرد و اظهار کرد: ارومیه از محرومیت پنهان در مناطق حاشیه نشین رنج می برد و اگر در پی کمک به متوازن شدن مناطق هستیم، باید به مناطق محروم توجه بیشتری داشته باشیم.

  • منبع خبر : ایرنا