رییس گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: رگبار باران و غرش آذرخش از روز چهارشنبه نیمه شمالی استان را فرا می‌گیرد.

محمد امیدفر روز سه شنبه با بیان اینکه سامانه بارشی تا روز جمعه در استان فعال خواهد بود، افزود: در این مدت آسمان همه نواحی استان همراه با وزش باد گاهی شدید خواهد شد و دما به صورت نسبی کاهش می یابد.

وی اظهار کرد: در پی فعال شدن این سامانه احتمال آبگرفتگی معابر عمومی،  سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها و برخورد آذرخش، خسارت به باغات و تاسیسات در اثر وزش باد، پرتاب اشیا و سقوط تابلوهای تبلیغاتی وجود دارد.

رییس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی به مردم،  مسافران و رانندگان توصیه کرد تا از اتراق در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، صعود به ارتفاعات و فعالیت های کوهنوردی خودداری کنند.

امیدفر همچنین خواستار محکم کردن سازه های سبک و تابلوهای تبلیغاتی، احتیاط در عبور از کنار ساختمان های نیمه کاره شد و از کشاورزان خواست به توصیه های کارشناسان استان توجه کنند.

وی یادآوری کرد: در زمان کنونی ( ۱۰ و ۴۵ دقیقه) بناب با ۲۹ و هریس با ۱۹ درجه سانتی گراد بالای صفر به ترتیب گرمترین و خنک ترین شهرهای استان بوده و دمای تبریز ۲۵ درجه و آسمان آن قسمتی ابری است.