دبیر ستاد انتخابات آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه چهار هزار شعبه ثابت برای انتخابات شوراها در استان پیش‌بینی شده است گفت: این انتخابات در تبریز به صورت کاملا الکترونیکی برگزار می‌شود.

مرتضی محمدزاده، روز پنجشنبه در جلسه ستاد انتخابات استان افزود: در شعبه‌های اخذ رای برای انتخابات شورای اسلامی تبریز به جای صندوق‌های پلاستیکی سه تا پنج دستگاه الکترونیکی پیش‌بینی شده است.

وی با اشاره به آمادگی کامل ستادهای انتخابات شهرستان‌های استان از نظر زیرساخت‌ها و تجهیزات برای برگزاری انتخابات، اظهار داشت: هماهنگی‌های لازم برای برگزاری انتخابات سالم، شفاف و باشکوه در استان انجام شده و احراز هویت در تمام شعبه‌های اخذ رای در سطح استان به صورت الکترونیکی انجام می‌شود.

دبیر ستاد انتخابات آذربایجان‌شرقی بیان کرد: سه هزار و ۴۸۵ شعبه اخذ رای ثابت و سیار برای انتخابات ریاست جمهوری در استان پیش‌بینی و تمام تمهیدات لازم برای اطمینان مردم از رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی اتخاذ شده است و مشکل خاصی در این زمینه وجود ندارد.

محمدزاده با بیان اینکه سه میلیون و ۴۳ هزار نفر در استان واجد شرایط رای دادن هستند، ادامه داد: از این تعداد، ۷۰ هزار نفر به عنوان رای‌اولی برای اولین‌بار فرصت مشارکت در انتخابات را پیدا می‌کنند.