۵۵۰ میلیون دلار دیگر از دارایی‌های بلوکه شده کشور به حساب بانک مرکزی واریز شد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، پیش از این طبق توافق ایران و گروه۱+۵ امکان دسترسی به ۴.۲ میلیارد دلار از پول نفت بلوکه شده در هشت قسط و در مدت شش ماه از اول فوریه تا۲۰ ژوئیه فراهم شد. […]

۵۵۰ میلیون دلار دیگر از دارایی‌های بلوکه شده کشور به حساب بانک مرکزی واریز شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، پیش از این طبق توافق ایران و گروه۱+۵ امکان دسترسی به ۴.۲ میلیارد دلار از پول نفت بلوکه شده در هشت قسط و در مدت شش ماه از اول فوریه تا۲۰ ژوئیه فراهم شد.

بر این اساس هفتمین قسط دارایی های حاصل از فروش نفت ایران به مبلغ ۵۵۰ میلیون دلار بابت بدهی های کشور هند ، از طریق بانک مرکزی امارات دریافت و به حساب بانک مرکزی واریز شد.

قسط هفتم در حالی واریز شده که از زمان سررسید آن یعنی ۱۷ ژوئن حدود ۲۲ روز گذشته است.

پیش از این قسط ششم نیز به مبلغ ۵۵۰ میلیون دلار بابت بدهی‌های کشور هند از طریق بانک مرکزی امارات با حدود یک ماه و نیم تاخیر از موعد مقرر در پنجم تیر ماه به حساب بانک مرکزی واریز شده بود.

طی هفت قسط دریافت شده سه میلیارد و ۶۵۰ میلیون دلار از مجموع چهار میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار توافق شده دریافت شده و می باید آخرین قسط نیز به مبلغ ۵۵۰ میلیون دلار تا ۲۰ ژوئیه (۲۹ تیر ماه سال جاری) به حساب بانک مرکزی ایران واریز شود.