دبیرکل سازمان جهانی گردشگری ملل متحد گفت: روستای تاریخی و صخره ای کندوان در استان آذربایجان شرقی ظرفیت بسیار مهم و بزرگ توسعه صنعت گردشگری ایران است.

زوراب پولولیکاشویلی در مراسم اهدای لوح ثبت جهانی روستای «کندوان» به استاندار آذربایجان‌شرقی در حاشیه برگزاری هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران، افزود: انتخاب کندوان به عنوان یکی از بهترین روستاهای جهان در سال گذشته میلادی یکی از مهمترین اقداماتی بود که می تواند در توسعه صنعت گردشگری ایران و آذربایجان شرقی ثمربخش باشد.

وی اظهار کرد: روستای جهانی و تاریخی کندوان ظرفیت‌های بسیار متعدد در حوزه مردم شناسی، دیرینه شناسی و زندگی پویای مردم محلی دارد که برای جذب گردشگر بسیار محوری است و البته هدف از انتخاب آن نیز معرفی درست این ظرفیت‌ها است.

پولولیکاشویلی ادامه داد: شهر تبریز و آذربایجان شرقی دارای آثار بسیار ارزشمندی برای عرضه و معرفی مزیت های گردشگری است که باید اهتمام بیشتری برای معرفی آنها در سطح بین الملل صورت بگیرد.

استاندار آذربایجان‌ شرقی نیز در این مراسم با اشاره به اینکه روستای کندوان یک نمونه از هزاران ظرفیت گردشگری استان است، افزود: آذربایجان سرشار از منابع و ظرفیت‌های گردشگری است که تنها یکی از آنها روستای کندوان است.

مالک رحمتی اظهار کرد: کندوان نخستین روستای ثبت جهانی شده گردشگری در ایران است و ظرفیت های تاریخی، فرهنگی و گردشگری متعدد در آذربایجان شرقی، باید مورد توجه ویژه باشد.