مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه عاشورا گفت: اصل مترقی و دینی ولایت فقیه و نظام جمهوری اسلامی در قاموس حکمرانی مهمترین و بزرگترین میراث امام خمینی است.

حجت الاسلام عبدالرحیم نجفقلی زاده سرایی روز شنبه در مراسم گرامیداشت سی و چهارمین سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی(ره)، افزود: تبیین و تشریح مجاهدت‌ها و تبیین اندیشه‌های انقلابی و مقام علمی، عرفانی و سیاسی امام راحل برای نسل جوان و جدید امروز ضرورت اجتناب ناپذیر جامعه ماست.

وی بر ضرورت توجه مسئولان به ارزش‌های انقلاب اسلامی و استمرار تبعیت از ولایت امر و رسیدگی به محرومان جامعه تاکید کرد و یادآور شد: باید توجه داشت که عمل به فرامین اممین انقلاب مسیر توسعه و پیشرفت مادی و معنوی جامعه را هموار می کند.

سرایی با گرامیداشت یاد و نام امام راحل و شهدای قیام تاریخی ۱۵ خرداد، اظهار کرد: چندین خصوصیت در قرآن برای مومنان و مجاهدان در راه خدا بیان شده است که این ویژگی‌ها در هر فردی باشد منطبق بر خصوصیت یاران امام زمان (عج) است و این ویژگی‌ها در وجود امام سفر کرده ما به طور کامل وجود داشت.

وی یکی از ویژگی‌های مهم و بارز امام خمینی را دوستدار خدا بودن ایشان برشمرد و ادامه داد: بر اساس آموزه های دینی و قرآنی هر کس از خدای متعال و پیامبر اسلام اطاعت کند روز قیامت خداوند او را با پیامبران، صدیقین، صالحان و شهدا محشور می‌کند.

سرایی با اشاره به اینکه امام راحل برای احیای دین و ارزش‌های الهی تلاش های زیادی کردند، گفت: ویژگی دیگر امام خمینی (ره) این بود که ایشان با مومنان با تمام تواضع و فروتنی برخورد می کردند و در این خصوص هیچ فردی به اندازه ملت امام را نشناختند.

وی افزود: امام خمینی (ره) تنها با یک دعوت چندین هزار جوان کشور را برای مبارزه با دشمن بعثی صدام بسیج کردند و این ملت با تمام وجود وارد میدان شدکه امروز صلابت و اقتدار کشور به برکت امامین انقلاب است.