شهردار تبریز از توسعه ۵۰ هکتاری فضای سبز در تفرجگاه عینالی خبر داد و گفت: با این اقدام پهنه گردشگری تبریز بیش از پیش توسعه پیدا می کند.

یعقوب هوشیار روز جمعه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این اقدام با پشتیبانی شهرداری منطقه یک انجام می شود و عملیات اجرایی آن از سوی سازمان توسعه و عمران عون بن علی صورت می گیرد.

وی از پیش بینی ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای این طرح خبر داد و افزود: گونه های مورد نیاز برای کاشت در این انبوه کاری گسترده انتخاب شده و عملیات اجرایی آن به زودی آغاز می شود.

هوشیار اظهار کرد: طرح جنگلکاری و تفرجگاه عینالی به طور جدی از سال ۱۳۸۳ در حال اجرا بوده و در محدوده ای به مساحت پنج هزار و ۶۱۲ هکتار شامل بخشی از رشته کوه های عینالی در بخش شمالی شهر تبریز است.

به گفته شهردار تبریز، فعالیت‌های صورت گرفته در عینالی به ویژه در قالب جنگلکاری‌های صورت گرفته در افزایش سرانه فضای سبز شهر تبریز و تلطیف هوای شهر نقش فراوانی دارد.

هوشیار از تفرجگاه عینالی به عنوان یکی از قطب های مهم تفریحی و گردشگری کشور نام برد و گفت: مجموعه عینالی با امکانات متنوع و گوناگونی همچون باغ پرندگان، تله‌کابین، سایت ماهیگیری، دریاچه مصنوعی، مسیر پیاده روی و امکانات ورزشی نقش مهمی در توسعه گردشگری داشته و میزبان شهروندان تبریزی و مسافران است.