معاون رئیس جمهور ترکیه با بیان اینکه تا آخرین لحظه امید برای نجات گرفتاران زیر آوار را از دست نمی‌دهند، گفت تعداد قربانیان زلزله فاجعه‌بار در این کشور به ۲۴ هزار و ۶۱ نفر رسیده است.

«فؤاد اُکتای» معاون ریاست‌جمهوری ترکیه بامداد یکشنبه با حضور مقابل دوربین رسانه‌ها، به ارائه توضیحات و آماری از خسارات و تلفات زلزله شدید هفته قبل در جنوب این کشور پرداخت.

اکتای که در مقر سازمان مدیریت حوادث غیرمترقبه ترکیه در آنکارا صحبت می‌کرد، گفت تلفات زلزله در استان قهرمان‌مرعش که به ۹ استان دیگر هم آسیب رساند، به ۲۴ هزار و ۶۱۷ کشته و بیش از ۸۰ هزار مصدوم افزایش یافته است.

به نوشته خبرگزاری «آناتولی»، وی با بیان اینکه عملیات جستجو و نجات ادامه دارد، توضیح داد: «تا آخرین لحظه امید خود را از دست نخواهیم داد. همه اقدامات برای مقابله با احتمال شیوع بیماری‌های همه‌گیر در مناطق آسیب دیده انجام می‌شود».

معاون رئیس جمهور ترکیه ضمن اشاره به تلاش دولت جهت تأمین وسایل گرمایشی برای زلزله‌زدگان در اردوگاه‌های موقت، اظهار داشت: «پروازهای رایگان برای انتقال آسیب‌دیدگان به مکان‌های امن در حال انجام است».

پیش از این نیروهای امنیتی ترکیه تاکنون ۸ پیمانکار برج‌هایی را که به دلیل ساخت و ساز غیراصولی در جریان زلزله روز دوشنبه به کلی ویران شد‌ه‌اند، بازداشت کردند.