معاون وزیر نیرو بر تسریع در آبگیری سد قیزقلعه سی تاکید کرد 08 آذر 1402

معاون وزیر نیرو بر تسریع در آبگیری سد قیزقلعه سی تاکید کرد

معاون آب و آبفای وزیر نیرو در بازدید از سد قیزقلعه‌سی در آذربایجان شرقی، بر تسریع در آبگیری این سد تا پایان آذرماه جاری تاکید کرد.

بایگانی عکس - پایگاه خبرى توران Turan News Agency
تاروپودی از فرش آذربایجان نمانده است 01 آذر 1402

تاروپودی از فرش آذربایجان نمانده است

فرش آذربایجان را با رنگ و لعاب و کیفیت بی نظیرش در دنیا می‌شناسند اما این روزها، نفس‌های این صنعت به انتها رسیده و دیگر تار و پودی از فرش آذربایجان نمانده است.

سرمایه‌گذاری ۱۴ هزار میلیارد ریالی در بخش معادن آذربایجان‌شرقی 30 آبان 1402

سرمایه‌گذاری ۱۴ هزار میلیارد ریالی در بخش معادن آذربایجان‌شرقی

مدیر کل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت: ۵۸۴ فقره پروانه بهره‌برداری معادن با سرمایه‌گذاری ۱۴ هزار میلیارد ریال در استان صادر شده است و در حال حاضر پنج هزار و ۱۰۰ نفر به صورت مستقیم در این حوزه مشغول به کار هستند.

حوادث کار در آذربایجان‌شرقی از متوسط کشور پایین‌تر است 29 آبان 1402

حوادث کار در آذربایجان‌شرقی از متوسط کشور پایین‌تر است

معاون روابط کار مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌شرقی گفت: امسال به واسطه توسعه فعالیت واحدهای «مدیریت بهداشت، ایمنی و محیط زیست» یا «HSE» در سازمان‌ها و شرکت‌های تولیدی، آمار حوادث ناشی از کار در استان از متوسط کشوری پایین‌تر است.

فعالیت‌های قرآنی در مدارس نهادینه شود 28 آبان 1402

فعالیت‌های قرآنی در مدارس نهادینه شود

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز تاکید کرد: با توجه به تهاجم فرهنگی دشمن به خانه‌هایمان که آرام و بدون سر و صدا از طریق فضای مجازی و اینترنت اثر گذاشته است، باید بتوانیم فعالیت‌های قرآنی را در مدارس در بین کودکان نهادینه کنیم.

صادرات ۹ میلیون دلاری شرکت‌های دانش‌بنیان آذربایجان شرقی 27 آبان 1402

صادرات ۹ میلیون دلاری شرکت‌های دانش‌بنیان آذربایجان شرقی

رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی گفت: در یک سال منتهی به مهر ماه، شرکت‌های دانش بنیان استان که در پارک علم و فناوری مستقرند، ۲۷ هزار میلیارد ریال فروش داخلی و ۹.۵ میلیون دلار صادرات داشته‌اند.

به استفاده از ظرفیت های تبریز علاقمندیم 24 آبان 1402

به استفاده از ظرفیت های تبریز علاقمندیم

استاد دانشگاه کرکوک عراق با بیان اینکه پس از گذراندن چندین جنگ و ناامنی در عراق، اینک نوبت بازسازی و توسعه اقتصادی و تجاری در این منطقه است، گفت: به استفاده از ظرفیت های تبریز در زمینه های فرهنگی، تجاری و درمانی علاقمندیم.

کمربندی ایلخچی ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد 23 آبان 1402

کمربندی ایلخچی ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

فرماندار شهرستان اسکو با بیان اینکه طرح عمرانی کمربندی شهر ایلخچی از مصوبات دور اول سفر هیات دولت به آذربایجان شرقی با قدرت در حال اجراست، گفت: پیشرفت فیزیکی طرح یاد شده ۸۰ درصد است.

سد «قیز قلعه‌سی» بین ایران و جمهوری آذربایجان به زودی افتتاح می شود 22 آبان 1402

سد «قیز قلعه‌سی» بین ایران و جمهوری آذربایجان به زودی افتتاح می شود

مدیرعامل آب منطقه ای آذربایجان شرقی اعلام کرد: عملیات اجرایی سد «قیز قلعه سی» واقع در نقطه مرزی ایران و جمهوری آذربایجان حداکثر تا ۲ ماه دیگر به پایان می رسد و به زودی افتتاح می شود.

۱۵ هزار میلیارد ریال برای قطعه ۶ آزادراه تبریز – ارومیه هزینه شد 21 آبان 1402

۱۵ هزار میلیارد ریال برای قطعه ۶ آزادراه تبریز – ارومیه هزینه شد

سرپرست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی گفت: تا کنون بیش از ۱۵ هزار میلیارد ریال برای اجرای قطعه ۶ آزادراه تبریز- ارومیه هزینه شده و عملیات اجرای این قطعه به بیش از ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی رسیده است.

جمعیت حاشیه نشین تبریز رو به افزایش است 20 آبان 1402

جمعیت حاشیه نشین تبریز رو به افزایش است

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تبریز با بیان اینکه ۶۰ درصد جمعیت این شهر بد مسکن هستند، گفت: جمعیت حاشیه نشین شهر در حال افزایش است.