مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌شرقی گفت: آموزش خلبانی هواپیمای فوق سبک برای علاقه‌مندان به هوانوردی در فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی تبریز ارایه می‌شود.

رامین آذری با اشاره به فعالیت رسمی شرکت «درنا آسمان تاوریژ»  در این فرودگاه افزود: این شرکت مجوز رسمی خود را از سازمان هواپیمایی کشوری دریافت کرده است.

وی اظهار داشت: این شرکت در زمان کنونی با چهار فروند هواپیمای فوق سبک در فرودگاه تبریز فعالیت می کند و هنرجویان این مجموعه گواهینامه بین‌المللی از سازمان هواپیمایی کشوری دریافت خواهند کرد.

آذری،  با بیان اینکه خدمات ارایه شده از سوی این مرکز بصورت کاملا تخصصی است، ادامه داد: در این مرکز علاوه بر ارایه آموزش خلبانی از علاقه مندان به انجام پروازهای تفریحی و آموزش پاراگلایدر پذیرش می شود.

 فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز در شمالغرب شهرستان تبریز و در سال ۱۳۲۹ با ماموریت ارائه خدمات فرودگاهی، ناوبری و هوانوردی جهت پذیرش پروازهای داخلی و  بین المللی به منظور حمل و نقل مسافر و بار طراحی و احداث شده است و بصورت open sky و ۲۴ ساعته عملیاتی بوده و به دلیل واقع شدن در مرز و کریدورهای  هوایی بین المللی در ارائه خدمات ناوبری، رادار و هوانوردی به پروازهای داخلی و بین المللی به خصوص پروازهای عبوری بین المللی (over fly) بیشتر از مبداء و کشورهای عضو اتحادیه اروپا به مقصد کشورهای آسیایی جنوب شرقی و آسیای میانه و بالعکس انجام می شود.

پیش از شیوع ویروس کرونا روزانه به صورت میانگین ۴۵ پرواز داخلی و ۶ پرواز خارجی در این فرودگاه انجام می شد.