در حالی که مبتلایان به کرونا در آذربایجان غربی روز ۱۸ دی سال گذشته ۱۰۰ هزار نفر را پشت سر گذاشته بود، در ۷۵ روز گذشته ۲۰ هزار نفر دیگر به بیماری کووید ۱۹ در استان مبتلا شدند تا این رقم از ۱۲۰ هزار نفر نیز فراتر برود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی آذربایجان‌غربی روز پنجشنبه در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: تعداد مبتلایان به کرونا در استان با افزایش ۳۱۲ نفری طی ۲۴ ساعت گذشته، به ۱۲۰ هزار و ۲۰۴ نفر رسید.

دکتر جواد آقازاده افزود: از این تعداد، سه هزار و ۷۳۸ نفر بر اثر ابتلا به کرونا در آذربایجان غربی جان خود را از دست داده اند که ۹ نفر از این تعداد، مربوط به ۲۴ ساعت گذشته است.

وی اضافه کرد: از این ۹ نفر، پنج نفر مربوط به شهر ارومیه و چهار نفر دیگر از شهرستان های میاندوآب، بوکان، مهاباد و اشنویه بودند.

وی بیان کرد: با اضافه شدن ۷۸ بیمار کرونایی دیگر در مراکز درمانی، در حال حاضر ۴۴۷ بیمار مبتلا به سندرم حاد تنفسی در مراکز درمانی آذربایجان غربی بستری هستند که از این تعداد، ۲۴۵ نفر مشکوک و ۲۰۲ نفر مبتلای قطعی به کووید ۱۹ به شمار می روند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی ادامه داد: از ۷۸ بیمار کرونایی بستری شده در استان طی ۲۴ ساعت گذشته ۴۲ نفر شامل ۵۴ درصد مربوط به ارومیه، ۱۱ نفر شامل ۱۴ درصد مربوط به خوی بوده و حدود ۳۰ درصد بقیه مربوط به شهرستان های دیگر هستند.

آقازاده گفت: همچنین در حال حاضر ۱۳۲ نفر در مراکز درمانی آذربایجان غربی تحت مراقبت های ویژه بوده و ۳۲ نفر از آنان تحت ونتیلاتور هستند.