رییس هیات اسکی آذربایجان‌شرقی اعلام کرد: اقدامات لازم برای آماده‌سازی پیست اسکی سهند در حال انجام است و اگر تجهیزت مورد نیاز تهیه شود، هفته آینده می‌تواند در اختیار عموم مردم و ورزشکاران قرار گیرد.

محمدباقر هنربر با بیان اینکه پیست اسکی سهند پیش از این زیر نظر استانداری آذربایجان شرقی بود، افزود: در راستای جلوگیری از راکد و بلااستفاده ماندن پیست، این مکان ورزشی به شکل موقت به شرکت «قوش گولی» به عنوان موسس پیست تحویل داده شده است تا حداقل امسال، استفاده لازم از آن بشود. 

وی درباره کیفیت مالکیت پیست اسکی سهند نیز گفت: در زمان حاضر ۴۰ درصد سهام آن به شرکت عمران جلفا، ۴۰ درصد به سازمان همیاری شهرداری های آذربایجان شرقی، ۱۰ درصد به هیات اسکی و ۱۰ درصد نیز به فدراسیون اسکی تعلق دارد. 

وی اضافه کرد: واگذاری پیست به بخش خصوصی توسط اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی در چارچوب قوانین و مقررات جاری، در عین واگذاری موقت آن به شرکت «قوش گولی»، به شکل موازی پیگیری می شود.

هنربر، هدف از واگذاری پیست اسکی به بخش خصوصی را ایجاد منطقه گردشگری در محدوده پیست اسکی سهند برای استفاده حداکثری مردم و ورزشکاران از دامنه های برفی شمالی سهند در فصول سال اعلام کرد و گفت: اگر این هدف محقق شود، مجموع گردشگری مناسبی می تواند در این منطقه زیبا ایجاد شود.