در دیدار روز جمعه "سید عباس موسوی" سفیر جمهوری اسلامی ایران در باکو با مقامات اقتصادی جمهوری آذربایجان مشارکت شرکت های ایرانی در بازسازی و امور عمرانی قره باغ بررسی شد.

 موسوی در دیدار با “محمد موسی اف ” رئیس کنفدراسیون کارفرمایان و “صالح محمداف” رییس موسسه دولتی راهسازی جمهوری آذربایجان درباره توانمندی و  تجارب شرکت های خدماتی و مهندسی جمهوری اسلامی ایران  در زمینه های بازسازی و عمرانی گزارشی ارایه کرد .

در این دیدار همچنین درباره آخرین تحولات روابط اقتصادی و تجاری ایران و جمهوری اذربایجان ، تقویت پیوندهای بخش خصوصی دو کشور ، موانع پیش رو و راهکارهای عملیاتی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت .

دولت جمهوری آذربایجان برنامه ریزی کرده است پروژه های بزرگ عمرانی و بازسازی در سرزمین های آزاد شده در قره باغ اجرا کند و  در این ارتباط پیش بینی شده است از بودجه عمومی این کشور برای سال آینده میلادی ۲.۲ میلیارد منات ( ۱.۳ میلیارد دلار ) اختصاص یابد.

” الهام علی اف” رییس جمهوری آذربایجان در بیانیه های اخیر خود شرکت های کشورهای دوست را به مشارکت فعال در اجرای پروژه های عمرانی و بازسازی در قره باغ دعوت کرد.

مشارکت شرکت های ایرانی در روند بازسازی سرزمین های آزاد شده یکی از موضوعات عمده مورد مذاکره در سفر اخیر هیات اقتصادی جمهوری آذربایجان به سرپرستی “شاهین مصطفی اف “معاون نخست وزیر این کشور به تهران بوده  است .