مدیر بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی با اشاره به معامله بیش از ۴۴۰ میلیون و ۶۲۸ هزار سهم و حق تقدم سهام شرکت‌های بورسی و فرابورسی در استان گفت: ارزش معامله‌های این بازار طی ماه گذشته در استان بیش از ۱۰ هزار و ۱۷۶ میلیارد ریال بود.

وحید جوادی روز یکشنبه در گفت‌ و گویى اظهار داشت: شاخص کل بورس آذربایجان‌غربی طی مردادماه در مقایسه با ماه پیش از آن با ۱۵۸ هزار و ۹۶۵ واحد کاهش به یک میلیون و ۷۵۷ هزار و ۲۲۹ واحد رسید.

وی با اشاره به اینکه طی ماه گذشته شاخص بازار فرابورس نیز کاهشی یک و ۷۶۶ واحدی را تجربه کرد، افزود: این شاخص نیز در پایان هفته گذشته به ۱۸ هزار و ۷۷۷ واحد رسید.

مدیر بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه طی این مدت در بورس استان، ۱۲ کارگزار از ۱۷ ایستگاه معاملاتی، سهام و حق ‌تقدم شرکت‌های بورسی و فرابورسی را معامله کردند، افزود: در این مدت نمایندگی شرکت کارگزاری “سرمایه و دانش” بیشترین ارزش ریالی معاملات منطقه را با ۲۰ درصد به خود اختصاص داد.

جوادی، از سهم ۴۸ درصدی خرید در هفته گذشته خبر داد و بیان کرد: طی این مدت، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی با هشت درصد، بیشترین ارزش کل معامله‌ها را به خود اختصاص داد و در رده نخست معاملات بورس منطقه‌ای قرار گرفت.

بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی در ۲۲ اسفند سال ۱۳۸۳ شمسی با همت سازمان بورس و اوراق بهادار و استانداری این استان تاسیس شد.

  • منبع خبر : ايرنا