رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه امروز چهارشنبه طی سخنانی در مراسم بزرگداشت از نهصد و چهل و نهمین سالروز پیروزی "نبرد ملازگرد" در پارک ملی شهرستان ملازگرد در استان موش اظهار داشت: "کسانی که اندیشه اقدام علیه ترکیه در دلشان مانده، به هیچ وجه فرصت اقدام علیه ما را نخواهند یافت؛ ترکیه حق خود را هم در دریاهای اژه هم در مدیترانه و هم در دریای سیاه خواهد گرفت".

اردوغان هشدار داد: “طرف‌های مقابل را به بازنگری در رفتارشان و ممانعت از اقدامات اشتباهی که موجب زوال آن‌ها خواهد شد، دعوت می‌کنیم. کسانی که اندیشه اقدام علیه ترکیه در دلشان مانده، به هیچ وجه فرصت اقدام علیه ما را نخواهند یافت”.

رئیس‌جمهور ترکیه با بیان اینکه “ترکیه به هیچ وجه از دفاع حق و حقوق کشور کوتاه نخواهند آمد”، گفت: “همه باید بدانند که ترکیه دیگر کشوری نیست که بخواهند صبر، عزم و اراده، شجاعت و امکانات آن را آزمایش کنند”.

وی تصریح کرد: “ما به خاک، حاکمیت و منافع هیچ کشوری چشم ندوخته ایم، به هیچ کشوری نیز اجازه دست اندازی به منافع خود را نخواهیم داد”.

اردوغان در ادامه تاکید کرد: “وقتی می‌گوییم کاری را انجام خواهیم داد آن را انجام می‌دهیم. اگر کسی توانایی پس دادن تاوان ایستادن در مقابل ما را دارد به میدان بیاید اگر نه از پیش راه ما کنار برود”.

  • منبع خبر : خبرگزاری آناتولی